Економічний напрямок багатобічної співпраці в рамках СНД і далі має розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі Співдружності, йдеться в Заяві України за наслідками головування в Раді глав держав СНД, поширеній сьогодні в Астані.
Економічний напрямок багатобічної співпраці в рамках СНД і далі має розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі Співдружності, йдеться в Заяві України за наслідками головування в Раді глав держав СНД, поширеній сьогодні в Астані.
Про це УНІАН повідомили в прес-службі Президента України.
“На глибоке переконання Української Сторони, економічний напрямок багатобічної співпраці і далі повинен розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі СНД, успішний розвиток якого багато в чому визначатиме стан справ і в інших сферах, які представляють взаємний інтерес”, наголошується в заяві.
У заяві вказується, що країни СНД “впритул наблизилися до завершення формування повномасштабної зони вільної торгівлі в рамках СНД, успішне функціонування якої має сприяти подальшому стійкому зростанню національних економік”.
У документі підкреслюється необхідність збереження і посилення позитивної динаміки реалізації Ялтинських домовленостей, зокрема частині щодо підвищення ефективності використання паливно-енергетичного комплексу, національних транспортних комплексів, забезпечення продовольчої безпеки держав-учасниць СНД, створення умов для модернізації виробництв, формування в Співдружності відкритого конкурентного середовища.
У заяві також сказано про необхідність активізувати роботу з удосконалення організаційної структури Співдружності. Новий імпульс цьому процесу був даний на Кишинівському саміті 7 жовтня 2002 року, коли глави держав прийняли Рішення про заходи щодо подальшого підвищення ефективності діяльності органів СНД та оптимізації їх структури. Проте робота в цій сфері часто зводиться лише до скасування окремих недіючих органів галузевої співпраці. Основні зусилля з вдосконалення оргструктури СНД мають бути зосереджені на підвищенні ефективності роботи тих органів Співдружності, які покликані забезпечувати взаємодію на пріоритетних напрямках у форматі "12" (12 держав-учасниць СНД- УНІАН).
Як наголошується в заяві, одним з пріоритетних напрямків багатобічної співпраці є колективна протидія сучасним викликам і загрозам. “Державами-учасницями Співдружності вже зроблені конкретні кроки в цій сфері: у структурі органів СНД створені та активно працюють відповідні інститути, підготовлений і прийнятий ряд програмних документів, спрямованих на посилення взаємодії в боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, наркоагресією, незаконною міграцією. Ведеться дискусія в рамках участі наших країн у відповідних вимірах діяльності ОБСЄ, активізується діалог з Шанхайською організацією співпраці”, йдеться в документі.
У цьому питанні, наголошується в заяві, ще належить “визначитися з конкретними формами і методами взаємодії. При цьому зусилля, що робляться в рамках Співдружність в питанні протидії сучасним викликам і загрозам, повинні йти в контексті узгоджених дій світової спільноти, зокрема - провідних міжнародних організацій у цій сфері”.
Україна вважає, що “вся діяльність СНД має грунтуватися на європейських цінностях і цілях, бути важливою невід'ємною частиною процесу загальноєвропейської інтеграції”. Україна вважає, що такі принципи, як свобода пересування товарів, капіталів, послуг і робочої сили мають з часом, у міру готовності кожної країни, утвердитися від Лісабона до країн, що є зараз сусідами з ЄС, і далі. Створення нами зони вільної торгівлі стане важливим внеском у регіональні інтеграційні процеси.
У заяві також сказано: “Сьогодні країни Співдружності виходять на оптимальне бачення перспектив своєї взаємодії у форматі "12". Тепер необхідно максимально задіювати створені в рамках СНД механізми з метою якнайповнішої реалізації потенціалів кожної держави-учасниці. Це дозволить істотно підвищити ефективність багатобічної співпраці і, врешті-решт, сприятиме зростанню добробуту наших держав і народів.
Українська сторона відзначила "істотний прогрес у вирішенні насущних проблем розвитку Співдружності" останнім часом, який "став результатом цілеспрямованих зусиль і плідної взаємодії держав-учасниць, керівництва Виконавчого комітету СНД та інших органів Співдружності"
|