НОВИНИ

20.11.2006 | Правозахисники критикують вирок Хусейну
Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародна група правозахисників Х'юман Райтс Вотч оприлюднила критичну оцінку нещодавнього суду над Саддамом Хусейном, твердячи, що процес відбувався з порушеннями, і вирок є сумнівним.









Саддам Хусейн має подати апеляцію за два тижні
Саддам Хусейн має подати апеляцію за два тижні



Два тижні тому Саддама Хусейна було засуджено до страти через повеішення. Проте Х'юман райтс Вотч твердить, що суд, який тривав десять місяців, проходив із порушеннями, такими, як регулярне ненадання доказів стороні захисту заздалегідь і порушення основного права підзахисних допитувати свідків звинувачення.

Група також ставить під питання незаангажованість судді, який вів процес, і твердить, що в доказах були суттєві пробіли.


За іракським законом, апеляцію потрібно подати протягом місяця. Проте керівник команди захисту Хусейна Халіль аль-Дулеймі сказав Бі-Бі-Сі, що адвокатам не дають заповнити папери. Це тільки один із моментів процесу, який організація Х'юман Райтс Вотч називає несправедливим.


Доповідь перераховує промахи, зокрема, коли адвокатам захисту не було надано можливості перехресного допиту свідків звинувачення, а судді коментували почуте, звинувачуючи Саддама раніше часу. Доповідь критикує адвокатів Хусейна за те, що вони проповідували свої в суді свої політичні погляди, проте погоджується, що вони мали проблеми.


Двох було вбито, а решта не мала належного захисту. Судові папери, які їм давали, були неповними і запізнілими, часто їх було важко прочитати. Висновок доповіді вражає. Обгрунтованість вироку поставлено під сумнів.


Проте прокурор Джафаар аль-Мусаві сказав Бі-Бі-Сі, що суд був чесним, а процес апеляції відбуватиметься згідно з планом.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7544. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект