НОВИНИ

20.11.2006 | США і Росія підписали двосторонній протокол щодо вступу Росії до СОТ
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

США і Росія підписали двосторонній протокол щодо вступу Росії до Світової організації торгівлі. Протокол підписали в кулуарах самміту організації Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці у столиці В’єтнаму Ханої торговельний представник США (урядовець, відповідальний за зовнішню торгівлю) С’юзан Шваб і міністр економічного розвитку і торгівлі Росії Герман Греф.



«Це дуже істотна подія для інтеграції Росії в усесвітню економіку, це історичний крок — останній крок, який означає повернення Росії на ринкові засади функціонування в світовій економіці і можливість рівної конкуренції на світовому ринку», — заявив Греф.


Відсутність угоди зі США досі була найбільшою перешкодою на шляху Росії до Світової організації торгівлі. Росія намагається вступити до СОТ із 1994 року.


Попереду є ще перешкоди



Перш ніж Росія зможе стати членом СОТ, їй, серед іншого, треба підписати двосторонні протоколи ще з кількома країнами.


Зокрема, Грузія через останні конфлікти з Росією відкликала свій підпис під уже укладеною двосторонньою угодою й погрожує вдатися до права на вето на вступ Росії до СОТ. Герман Греф, проте, вважає, що найближчим часом Росії вдасться домовитися з Грузією.


У СОТ — до наступного літа?


Москва також має підписати багатосторонню угоду з СОТ загалом. За оцінками російського міністра, це може протривати близько півроку.


Проте він відмовився робити точні прогнози і лише висловив сподівання, що таку угоду вдасться укласти до липня наступного року.


Задоволені й президенти США і Росії, які теж зустрічалися в неділю в Ханої. Владімір Путін, наприклад, заявив: «Праця була складна й тривала, ми протягом п’яти років напружено працювали з протоколом про приєднання Росії до Світової організації торгівлі, і сьогодні вона з успіхом закінчилася. Мушу наголосити, що це було б неможливо, якби на експертному рівні і з американського, і з російського боку не виявили доброї волі, фаховості й ділового підходу в перебігу переговорів».


Він також висловив вдячність Джорджеві Бушеві за його «політичну волю» до підписання протоколу.


Підписану нині американсько-російську домовленість іще мають ратифікувати парламенти обох країн. Деякі оглядачі прогнозують, що нова демократична більшість Конґресу США може помітно утруднити цю процедуру.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект