НОВИНИ

22.11.2006 | 5 принципів європейської енергополітики від Секретаріату Президента
Джерело - Прес-служба Президента України

А.ЯЦЕНЮК і секретар Ради національної безпеки та оборони Віталій ГАЙДУК взяли участь у міжнародній конференції у Брюсселі, присвяченій питанням енергетичної сфери.


«Під час конференції розглядалися ключові питання енергетичної безпеки та спільної енергетичної політики. На жаль, не дано відповіді на жодне з них», – заявив А.ЯЦЕНЮК. Він підкреслив, що Україна вважає за необхідне взяти найактивнішу участь у виробленні європейської енергетичної політики. «Проте, для того, щоб Європейський Союз мав зовнішню енергетичну політику, йому спочатку потрібно виробити внутрішню. Цей принцип стосується й України», – додав перший заступник глави Секретаріату.


На його думку, «кожна з країн-учасниць енергетичного ринку використовує власну монополію. Росія – на природні ресурси, Україна невдало намагається використовувати монополію на транзит, Європа – своє монопольне право на споживання. На жаль, Енергетична хартія не є тим інструментом, який дає відповідь на виклики сучасного енергетичного ринку», – підкреслив А.ЯЦЕНЮК.


Також перший заступник глави Секретаріату Президента висловив переконання, що «при виробленні енергетичної політики потрібно враховувати:


– наявність зобов’язань країн-учасниць енергетичного ринку на міжурядовому рівні. Мають бути встановлені чіткі правила гри, незалежно від того, хто є основними гравцями енергетичного ринку – державний чи приватний сектор;


– створення регуляторного органу з відповідними повноваженнями, дія якого має поширюватися на всі країни-учасниці;


– базові підходи до формування ціни на енергоносії та транзит;


– жодна з країн не повинна мати монополію ні на доступ до ресурсів, ні на доступ до транзиту, ні на доступ до споживача;


– зниження дії корупційних схем. Це стосується як країн-постачальників, так і країн-транзитерів і споживачів. В енергетичному секторі повинні бути встановлені прозорі стосунки».


«Щоб дати відповідь на всі виклики взаємин в енергетичній сфері, повинні працювати не політики, а технічні експерти, юристи, профільні фахівці. Політики повинні підключатися на вирішальному етапі, на етапі прийняття рішень», – підкреслив А.ЯЦЕНЮК.


Також він наголосив, що «поки країни-транзитери та країни-споживачі дискутують про форму енергетичного ринку, країни-власники ресурсів вдаються до активних дій, тому не слід гаяти часу».


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 668. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект