НОВИНИ

06.12.2006 | Росія може вийти з ОБСЄ
Джерело - Кореспондент.net

На засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, у вівторок, 5 грудня, глава МЗС Росії Сергій Лавров поставив під сумнів подальше членство Росії в цій організації.


Сергій Лавров звернувся до країн-учасників організації з закликом повернутися до базових принципів і цілей її створення, відзначивши, що при врегулюванні регіональних конфліктів необхідно сприяти досягненню домовленостей самими сторонами конфлікту, враховувати позиції кожної з них і не допускати силових варіантів вирішення проблеми.


У іншому випадку, якщо ОБСЄ не повернеться до того, заради чого вона створювалася, то, на думку Лаврова, їй залишиться тільки узаконити своє перетворення в "організацію з гуманітарних проблем". Тоді, підкреслив Лавров, "наші країни будуть вирішувати, вступати або не вступати в таку організацію".


Заява глави МЗС Росії пролунали після того, як у ході засідання Ради сторонам не вдалося прийти до згоди з питання про вироблення єдиних підходів до проблеми врегулювання регіональних конфліктів.


Крім того, у ході засідання Ради країни-члени ОБСЄ, які  входять у ЄС і НАТО, відмовилися погодитися з пропозицією Росії ратифікувати Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДОВСЕ), обґрунтувавши свою відмову тим, що Росія повинна спочатку вивести свої війська з Придністров’я, Абхазії і Південної Осетії.


Іншу пропозицію Росії, у якій мова йшла про необхідність реформувати орган ОБСЄ, який контролює вибори - Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЧ) - теж було відкинуто.


На засіданні Ради також розглядалося питання про країну-голову ОБСЄ, яка має зайняти цю посаду в 2009 році. Кандидатура Казахстану, підтримана Росією, країнами СНД, Німеччиною, Італією, Нідерландами і Францією, була відкинута за вимогою США і Великобританії, на думку яких у Казахстана є проблеми з дотриманням норм демократії. Раніше президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Геран Ленмаркер підтримав кандидатуру Казахстану.


Представники Сполучених Штатів стверджували, що в 2009 році ще занадто рано ставити в главу ОБСЄ цю центрально-азіатську країну, у якій, на думку західних оглядачів, вибори ще не відповідають західним стандартам.


Міністр закордонних справ Казахстану Касим-Жомарт Токаїв на зустрічі в Брюсселі пообіцяв провести широкомасштабні реформи для досягнення у своїй країні парламентської демократії, забезпечення свободи засобів масової інформації і підвищення ролі неурядових організацій.


Глава бельгійського МЗС Карел де Гюхт вказав, що деякі компромісні пропозиції з питання про голову ОБСЄ в 2009 році будуть розглядатися в наступному році, коли главою організації буде вже Іспанія.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 235. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект