НОВИНИ

11.12.2006 | Британські спецслужби побоюються великого теракту на Різдво
За матеріалами - Lenta.ru, NEWSru.com, Korespondent.net

Британські спецслужби попередили про можливості великого теракту на території країни, який може відбутися під час різдвяних канікул, пише в понеділок, 11 грудня, газета The Times.


 





Британські спецслужби побоюються великого теракту на Різдво
Reuters
Джон Рейд заявив, що оцінює ймовірність теракту на території країни "як досить високу"


 



Міністр внутрішніх справ Великобританії Джон Рейд, виступаючи в неділю, 10 грудня, в ефірі одного з телеканалів заявив, що оцінює ймовірність теракту на території країни "як досить високу".


За його словами, наявні оперативні дані дозволяють припустити, що зловмисники готують великий теракт під час різдвяних канікул. Які-небудь подробиці міністр повідомити відмовився, однак закликав жителів країни виявляти пильність.


За даними газети The Times, попередити населення про великий теракт, що готується, глава МВС Великобританії вирішив на підставі даних, отриманих у ході розслідування обставин смерті колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.


Як розповів газеті високоповажний співробітник спецслужб, що побажав зберегти своє ім’я в таємниці, існують підозри, що теракт буде з застосуванням так називаної "брудної бомби" - вибухового пристрою, начиненого радіоактивними речовинами.


У ході розслідування справи Литвиненко, за його словами, з"ясувалося, що на територію Великобританії можна легко доставити радіоактивні матеріали. Інше неприємне відкриття, пише газета, зроблене спецслужбами в ході розслідування смерті Литвиненка полягає в тому, що поліція не може оперативно обчислити зони радіоактивного забруднення і не має належних навичок у роботі з зараженими радіацією об’єктами. Два співробітники поліції, що займалися справою Литвиненка на початковому етапі, за даними The Times, одержали значну дозу радіації, що, у наслідку, може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.


Справа Литвиненка, нагадав співробітник спецслужб, також продемонструвала, що, у випадку застосування терористами "брудної бомби", буде надзвичайно важко визначити коло потерпілих і надати їм необхідну медичну допомогу. За даними поліції, у місцях, де побував Литвиненко після того, як у його організм потрапила смертельна доза полния-210, одночасно з ним або через кілька годин після нього відвідали як мінімум 250 осіб. Дотепер, підкреслив співробітник спецслужб, не вдалося скласти навіть приблизний список цих людей.


Подія з Литвиненком, підкреслив співрозмовник The Times, наглядно продемонструвала вразливість Великобританії у випадку застосування терористами "брудної бомби". МВС найближчим часом має намір провести спеціальні курси, на яких співробітників проінструктують, як надходити в ситуації радіоактивного забруднення. Вирішується питання про проведення роз’яснювальної роботи і серед населення. Однак, за його словами, влада побоюється, що проведення навчань з радіаційної безпеки може, у даний момент, спровокувати паніку серед населення. Олександр Литвиненко, за даними попередньо розслідування, 1 листопада 2006 року одержав смертельну дозу радіоактивної речовини полоній-210, від якої помер 23 листопада.


Скотланд-Ярд установив, що полоній-210 додали Литвиненку в чай. Чашку зі слідами радіоактивної речовини знайшли в барі готелю Millennium, де 1 листопада Литвиненко зустрічався з російськими підприємцями. На вихідних поліція Гамбургу назвала одного з них - Дмитра Ковтуна - головним підозрюваним після того, як у його квартирі знайшли сліди полонію. Однак працюючі в Росії слідчі Скотланд-Ярду головним підозрюваним вважає іншого присутнього на зустрічі з Литвиненко бізнесмена Андрія Лугового, причому переговорити з ним слідчим на минулому тижні так і не вдалося.


Допит Лугового в черговий раз перенесено - на другу половину дня понеділка. Паралельно слідчі Генпрокуратури збираються в Лондон - поговорити з бізнесменом Борисом Березовським і емісаром чеченських сепаратистів Ахмедом Закаєвим, які близько знали і часто спілкувалися з Литвиненком.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект