НОВИНИ

13.12.2006 | «В Іраку точиться справжня громадянська війна» — очевидець із Багдада
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок у центрі Багдада знову пролунали два потужні вибухи. Загинули щонайменше 57 осіб, поранені понад 100. Вибухи пролунали на площі, де зібралися переважно безробітні шиїти в пошуках роботи. Це були чергові жертви військового протистояння, що зростає в Іраку. Країна, вважають деякі експерти, сповзає чи навіть уже потрапила у вир громадянської війни. Про становище в Іраку розповів в інтерв’ю кореспондент "Радіо Свобода" в Багдаді Лейт Ахмед.
 
Р.С.:Як ви бачите розвиток подій? Чи не опинився вже Ірак у стані громадянської війни?
Л.А.:Дехто каже, що ніякої громадянської війни немає. Однак у країні ви можете бачити справжню громадянську війну — не серед цивільних громадян, а між ополченнями. Це своєрідний маятник помсти між сунітськими і шиїтськими ополченнями. Але потерпають від цього, стають жертвами цих сутичок переважно цивільні громадяни.


Р.С.:Чи Ви можете ще виконувати у Багдаді вашу роботу журналіста? Наскільки обмежений Ваш рух? Чи маєте Ви доступ до політичних діячів?


Л.А.:Нині ситуація надзвичайно складна для журналістів, бо ми не можемо користуватися більшістю доріг до «Зеленої зони» (території в центрі Багдада, де під особливою охороною зосереджені урядові установи й західні та міжнародні представництва) чи до іншого місця в центрі. Ми маємо лише один або два напрямки, у яких можемо рухатися. Та й ті вулиці не завжди безпечні, стаються напади чи вбивства… І вам має сприяти вдача, якщо ви рухаєтеся вулицями Багдада.


Р.С.: А які можливості для інтерв’ю з пересічними громадянами? Чи маєте Ви можливість пересуватися між сунітами та шиїтами?


Л.А.:Ні. Це дуже небезпечно, особливо нині, тому що вони перевіряють наші посвідчення і запитують: «Ви шиїт чи сунніт?» І це є проблемою для нас весь час.


Р.С.:Виглядає так, що люди дуже налякані, щоб насмілюватися рухатися по місту чи за його межами?


Л.А.: Тепер, коли Ви вже відчуваєте ситуацію в Багдаді, Ви бачите, що люди, школярі, працівники офісів майже всі залишаються в приміщеннях. Вони не пересуваються. Або ж вони залишають Багдад, утікаючи до інших міст чи й поза межі Іраку. Ситуація дуже небезпечна і важка майже для всіх іракських родин.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект