НОВИНИ

29.12.2006 | Die Welt: німці дивляться на ЄС прагматично
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як засвідчило опитування, проведене на замовлення німецької газети Die Welt, більшість німців, наприклад, зовсім не в захваті від вступу до ЄС Болгарії та Румунії. У своєму коментарі видання пише:


Визначити географічне положення цих країн або назвати їхніх сусідів – для більшості німців це завдання, яке вимагає концентрації. Не дуже багато громадян Німеччини і передусім тих, хто проживає в її західній частині, вже побували в цих країнах. Тому ейфорійне привітання Бухареста та Софії в ЄС викликало б здивування. Німці дивляться на Європу без ейфорії. У їхньому ставленні до ЄС переважає прагматизм. Лише поступово вони почали усвідомлювати, що Польща, Угорщина, Чехія та інші колишні соцкраїни вже давно стали членами Євросоюзу. Хоча у довгостроковій перспективі, принаймні так повідомляють соціологи, німці бачать швидше користь від останнього кола розширення, ніж шкоду. Така обережна і виважена позиція свідчить про справжній реалізм, - переконана німецька газета Die Welt.


Тему розширення Євросоюзу продовжує французька газета Le Monde:


Болгарія та Румунія знають, що вони набувають членства в ЄС за складних обставин. (...) Обидві країни мусять подвоїти свої зусилля, аби виконати всі критерії Євросоюзу. ЄС, у свою чергу, повинен обережно інтегрувати нових членів до своїх лав і таким чином продемонструвати, що процес розширення перебуває під контролем. І хоча зараз цей процес гальмується, це зовсім не означатиме, що під питанням опинилася загальна стратегія. Розширення й надалі залишатиметься двигуном економічного зростання й інструментом стабілізації, - вважає французька газета Le Monde.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект