НОВИНИ

22.09.2004 | Дунай сягнув коридорів штаб-квартири ООН
Джерело - Українська служба ВВС

В рамах роботи ГенАсамблеї ООН відбулася загальнополітична дискусія міністрів закордонних справ України та Румунії.
Як повідомив речник української делегації, Костянтин Грищенко закликав румунську сторону не нагнітати ситуацію навколо проблемих питань у двосторонніх відносинах, зокрема - щодо побудови каналу Дунай-Чорне море.


Рішення щодо його будівництва в українській частині Дунаю було схвалено Києвом у травні цього року, що викликало різкі протести з боку Бухареста, низки західних країн та міжнародних екологічних організацій.


У розмові зі своїм румунським колегою Мірче Джоане пан Грищенко запропонував продовжити переговори на двосторонньому рівні, зазначивши, що можливості діалогу ще не вичерпано.


На запитання Бі-Бі-Сі про те, чи обговорювалося питання щодо порушення Румунією судової справи проти України в Міжнародному суді ООН, речник Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський повідомив:


"Звичайно, це питання порушувалося. Загалом Україна доволі спокійно відреагувала на таке рішення румунської сторони. Ми вважаємо його поспішним, і саме на цьому наголошував Костянтин Грищенко під час переговорів. Разом з тим, не зважаючи на вже здійснені Румунією кроки, він запропонував Мірче Джоане продовжити переговори на двосторонньому рівні, провівши в Україні наступний 25-й раунд переговорів. Міністр підкреслив, що на тверде переконання української сторони наразі далеко не вичерпані всі можливості двостороннього діалогу, в тому числі - і на більш високому рівні."


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект