НОВИНИ

23.02.2007 | Німецьке конституційне завдання є надзвичайно складним
Джерело - EUobserver

Позаяк півчастини терміну президенства Німеччини вже скоро минає, навіть основна базова угода відносно конституції ЄС виглядає доволі складною для ухвалення. На тлі того, що у Франції відсутнє політичне лідерство, Британія знаходиться в опозиції до документу, а Польща зайняла жорстку позицію.



Німеччина зараз проводить закриті переговори з усіма 26 країнами щодо конституції, які повинні закінчитися в червні презентацією дорожньої карти для можливого ухвалення документу.


Але базові фундаментальні відмінності щодо змісту та форми нового договору, а також складна політична ситуація в низці ключових країн, робить задеклароване завдання Німеччини більш складним.


Франція, як основний гравець, напередодні президентських виборів, які відбудуться 22 квітня (перший раунд) та 6 травня (другий раунд), тобто в основний час головування Німеччини. Парламентські вибори заплановані на 10 червня.


Інші країни не особливо бажають викладати свої переговорні карти на стіл до того часу, як не буде зрозумілою ситуація в Парижі.


Деякі оглядачі передрікають, що навіть у разі перемоги Саркозі, він не буде мати необхідної більшості в Національній асамблеї, що звузить простір для політичних маневрів.


Ситуація в Британії також є дуже важкою для Німеччини. Лондон хоче ухвалення малого та технічного документа та уникненення референдуму відносно конституції, а також взагалі уникнути розгляду цих питань до наступних парламентських виборів у 2009 році.


Нинішній прем'єр Тоні Блер ще буде проводити переговори у червні, але його відставка відбудеться, напевно, відразу на користь міністра фінансів Гордона Брауна, чого Європа доволі побоюється. 


Сигнали, які лунають із інших частин Європи також не є обнадійливими для Німеччини. Італія перебуває в стані невизначеності після відставки Проді, а Польща хоче чітко заявити, чого вона бажає, а чого не бажає бачити у майбутньому тексті.


Експерти розглядають Польщу та Чехію, як "невідомих гравців", так як на минулих стадіях переговорів ці країни мали статус спостерігачів.


Що стосується Німеччини, хоча вона й знижує очікування відносно того, що може досягти, виглядає, що ця країна є останньою надією для поновлення конституційного процесу до проведення виборів до Європарламенту у 2009 році.


Португалія та Словенія, наступні дві країни-президенти в ЄС, малоймовірно, що будуть мати достатньої політичної ваги, яка необхідна для досягнення того чи іншого рішення.


Але, й просто технічний договір "може бути розцінений як поразка для Німеччини", - каже аналітик Катінка Бариш з лондонського Центру європейських реформ, ведучи мову про те, що розширений ЄС не спроможний більше ухвалювати рішення. 


Інші аналітики твердять, що червнева заява після самміту тільки окреслить наміри відносно продовження переговорів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект