НОВИНИ

02.03.2007 | США зарахували Україну в співробітники по ПРО
Джерело - Українська правда

Держдепартамент США назвав Україну в списку країн, з якими адміністрація президента Сполучених Штатів Джорджа Буша взаємодіє у протиракетній обороні.


Про це йдеться в доповіді, представленій заступником держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження Джоном Рудом в Лондоні, повідомляє "Дело".


"У даний час вживається широкий спектр пов'язаних із ПРО зусиль із закордонними урядами та іноземною промисловістю", - йдеться у доповіді.


"Сьогодні понад 15 країн, включаючи майже 10 тільки серед країн-членів НАТО, беруть участь у тих або інших зусиллях по ПРО, розміщуючи на своїй території ключові об'єкти або активи, або активно обговорюючи таку можливість, здійснюючи дослідницько-конструкторські розробки, підписуючи угоди про співробітництво із США або підтримуючи такий потенціал", - повідомив Руд.


За його словами, список таких країн, що співробітничають з Вашингтоном по ПРО, включає "Великобританію, Австралію, Данію, Францію, Німеччину, Італію, Ізраїль, Індію, Японію, Нідерланди, Тайвань, Україну, Польщу і Чехію".


При цьому заступник держсекретаря США не вказав, у чому саме полягає співробітництво США й України по ПРО.


У той же час, у своїй доповіді Руд розкритикував позицію Росії, що виступає проти планів США розгорнути елементи ПРО в Європі поблизу російських кордонів, і звинуватив Москву в здійсненні власних програм у сфері ПРО.


"Росія явно вірить у цінність ПРО, оскільки вона продовжує зберігати систему протиракетної оборони навколо свого головного населеного пункту - Москви і розробила також оборону від ракет меншого радіуса дії", - говориться в доповіді американського дипломата.


"Росія в даний час підтримує систему ПРО з оснащеними ядерними боєголовками ракетами-перехоплювачами, здатними діяти як у межах атмосфери, так поза атмосферою для захисту району навколо Москви", - підкреслив він.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект