НОВИНИ

12.03.2007 | ООН звинуватила уряд Судану в масових вбивствах
Джерело - Бі-Бі-Сі, Радио Свобода

Комісія ООН, що розслідувала ситуацію в Дарфурі, заявила, що уряд Судану винний у масових порушеннях прав людини в цьому регіоні, у тому числі у вбивствах, згвалтуваннях і викраденні людей.


 


Доповідь комісії Об’єднаних Націй оприлюднено у той момент, коли нещодавно створена Раду ООН з прав людини починає тритижневу сесію в Женеві.


Протягом чотирирічного конфлікту в Дарфурі загинули близько 400 тис. осіб, близько двох мільйонів були змушені залишити свої будинки.


Міжнародне співтовариство звинувачує діюче в регіоні проурядове арабське повстання Джанджавід у масових вбивствах і етнічних очищеннях. Суданська влада, як стверджують спостерігачі, допомагає збройним повстанцям.


Офіційний Хартум не одноразово відкидав звинувачення в причетності до злочинів у Дарфурі.


Суданський уряд відмовився надати експертам ООН доступ до Дарфура, однак члени комісії побували в сусідньому Чаду і зустрілися там з біженцями.


"Мова йде про масові порушення прав людини і міжнародного законодавства. До цих злочинів причетний уряд країни, що озброює і навчає бойовиків Джанджавід, - сказала голова місії ООН у регіоні лауреат Нобелівської премії світу Джоді Вільямс.


Вона додала, що у висновках комісії немає нічого нового, однак доповідь повинна призвати світ до конкретних дій. Якщо держава не здатна захистити власних громадян, сказано в документі, "то міжнародне співтовариство повинне втрутитися і виконати свій обов’язок".


За словами Вільямс, поки міжнародна реакція була "жалюгідною". "На адресу Хартума звучить стільки порожніх погроз, що якби я була на його місці, те теж не звертала б на них ніякої уваги", - говорить правозахисник.


"Це більше ніж трагедія. Після Руанди усі говорили: "більше ми цього ніколи не допустимо". Але тепер усе повторюється, і світ знову залишається байдужим", - вважає Вільямс.


У Дарфурі не припиняється громадянська війна. Війська Судану і місцеві арабські формування продовжують тероризувати чорношкіре населення провінції, - говориться в доповіді Ради.


Конфлікт у Дарфурі стане головним питанням на сесії Ради ООН з прав людини.


Очікується, що європейські країни, які входять у цей орган, запропонують проект резолюції, що засуджує Судан. Однак проти подібного документа, швидше за все, виступлять багато африканських країн.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект