НОВИНИ

13.03.2007 | Росія послідовно скорочує оборонне співробітництво з Україною
Джерело - УНІАН

Об`єктивні передумови для нарощування обсягів військово-технічної співпраці (ВТС) між Україною і Росією у 2007 році відсутні.


Таку думку агентству УНІАН висловив директор дослідницьких програм Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Сергій ЗГУРЕЦЬ, коментуючи заяву прем`єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА про необхідність проведення переговорів з російською стороною про перспективи ВТС між двома країнами.


За словами С.ЗГУРЦЯ, найближчим часом Росія буде, як і раніше, зацікавлена у поставках українських авіаційних двигунів виробництва ЗАТ «Мотор-Січ», двигунів для кораблів, що випускаються НПКГ «Зоря-Машпроект», а також у наданні українськими фахівцями послуг з підтримки у стані боєготовності балістичних ракет, які розроблені і побудовані в Україні та стоять на бойовому чергуванні у ракетних військах РФ.


«Також Росія зацікавлена у проекті, пов`язаному з подальшим розвитком транспортного літака Ан-124-100. Тобто, співпраця продовжуватиметься по тих напрямках, по яких у Росії відсутні заміщуючі виробництва і які не вступають у конфлікт з інтересами російських виробників», - відзначив експерт.


Разом з тим, на його думку, скорочення поставок українських озброєнь, що спостерігається останніми роками, і комплектуючих для них до Росії пов`язано з позицією цієї країни, яка послідовно згортає роботу з українським оборонно-промисловим комплексом, створюючи аналогічні заміщуючі виробництва на своїх підприємствах.


«Якщо у загальному обсягу експорту українських озброєнь і військової техніки (ОВТ) у 2004 році частка поставок комплектуючих, що поставляються напряму до Росії і використовуються нею, в основному, для реалізації власних збройових контрактів з третіми країнами, становила до 33%, то за підсумками 2006 року вона знизилася до 20-25%», - додав С.ЗГУРЕЦЬ.


Водночас експерт теоретично допускає можливість збільшення обсягів ВТС з Російською Федерацією за проектами ОВТ так званого 6-го покоління. «По старих типах ОВТ співпраця скорочуватиметься, але Україна і Росія можуть сформулювати новий перелік проектів, за рахунок яких у майбутньому можна буде збільшити обсяги ВТС. Проте найближчим часом це зробити навряд чи вдасться. Комерціалізувати відносини між російським та українським ОПК заважає тиск ідеологічних розбіжностей», - сказав експерт ЦДАКР.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7684. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект