НОВИНИ

14.03.2007 | Україна підштовхнула Угорщину до Росії... У Путіна енергія домінує над правами людини
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська преса здивована зближенням угорських соціалістів з російським «Газпромом». Газети також іронізують над вимогою "Емністі Інтернешнел" до італійського прем’єра Романо Проді, щоб він надав перевагу правам людини, а не російському газові під час переговорів з Владіміром Путіним у Римі.
 
 
Європейське видання “Інтернешнел Гералд Трібюн” у публікації у вівторок не може зрозуміти до кінця, які вигоди матиме Угорщина від вступу до російського проекту “Голубой поток”, за яким російський газ прийде до Угорщини з Туреччини через Болгарію та Румунію. І це робиться Будапештом, як зауважує газета, “у той час, коли ЄС намагається прийти до єдиної політики енергетичної безпеки”.



Газета наводить слова угорського прем’єра Ференца Дюрчані, який вважає російський проект більш реалістичним, а європейський проект “Набукко” лише “давньою мрією і старим планом”. “Гералд Трібюн” також нагадує, що газові погрози Росії на адресу України в січні 2006 року породили план “Набукко”, але він так і не реалізується на сьогодні.


Газета звертає увагу на те, що нові “газові” заяви правлячих в Угорщині соціалістів з’явилися після зустрічі з українським прем’єром Віктором Януковичем у Будапешті. ІГТ також нагадує, що угорська опозиція критикує союз Будапешта з “Газпромом”, як зраду соціалістів і “збільшення залежності від Росії”.


Енергія чи права людини?


Італійська “Коррієра Делла Сера” запитує, що переважає у вівторок на переговорах між італійським прем’єром Романо Проді і російським президентом Владіміром Путіним – “енергія чи права людини”?. І відповідає словами Проді про важливість для Італії газових домовленостей з Москвою та про підтримку італійським прем’єром кремлівського принципу “багатосторонності” у міжнародних відносинах. А що стосується прав людини, то, як зауважує “Коррієра Делла Сера”, “це інша категорія і вона більш складна”.


Варто звернути увагу на те, що у присутності лідерів двох країн у Барі мають підписати угоду між російським “Газпромом” та італійською компанією “Ені”, за яким російська компанія отримує широкий доступ до італійського ринку, а “Ені”—“до розвідок і видобування газу в країні, котра простяглася в 11 часових смугах”.


У пошуках надійного спадкоємця в Росії


Лондонська “Файненшел Таймс” пише у вівторок про те, що “керована демократія, можливо, і не зовсім демократія, проте вона добра для правління. Пан Путін може бути спокійним: дві вірних йому партії отримають впевнену більшість у Думі”. Газета має на увазі підсумки щойно минулих місцевих виборів у Росії. Але, як зауважує ФТ, “Ручні партії... ніяк не допоможуть Путіну вирішити головну проблему — пошук надійного, компетентного і достатньо популярного спадкоємця. Якраз ця проблема і викликає нині найбільшу знервованість у Кремлі”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9224. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект