НОВИНИ

20.03.2007 | Більшість поляків проти розміщення ПРО США
За матеріалами - Кореспондент.net, Інтерфакс, Inopressa.ru

Дві третини поляків виступають за проведення загальнонаціонального референдуму з питання про розміщення у своїй країні об’єктів системи ПРО.


Про це свідчать результати опитування, проведеного в березні за замовленням газети Rzeczpospolita.


При цьому дослідження показало, що більше половини - а саме 51% польських громадян виступають проти розміщення у своїй країні американських баз. За їхнє розміщення висловилися менше третини респондентів. Але лише 8% з усіх опитаних за розміщення виступають впевнено. 19% учасників опитування ще не визначилися, як їм до цього ставитися.


При цьому лідери країни заявляли, що не бачать необхідності в проведенні загальнонаціонального референдуму з питання розміщення в Польщі американських об’єктів ПРО.


У сусідній Чехії проводити референдум з цього ж питання вже не дозволив парламент.


Тим часом до Польщі прибуває помічник держсекретаря США Деніел Фрід, його неофіційний візит називають "частиною дипломатичного наступу американців" з питання розміщення в Східній Європі баз ПРО, повідомляє Gazeta Wyborcza.


Як пояснює польське видання, американців здивувала серія заяв російських політиків щодо протиракетного щита, і тепер США починають кампанію з пояснення своєї позиції. Директор американського агентства з ПРО, генерал Генрі Оберінг завершив минулої п’ятниці, 16 березня, поїздку Європою, у ході якої також завіряв, що ця система має винятково оборонне спрямування і не спрямована на Росію.


"Оберінг не виключає можливості входження цього щита до системи захисту від балістичних ракет, що планує створити НАТО", - уточнює Gazeta Wyborcza.


Коаліційний уряд прем’єр-міністра Ярослава Качиньського заявив, що, можливо, прийме пропозицію США, хоча багато чиновників у Варшаві й інших європейських столицях надали б перевагу ширшій системі, інтегрованій в оборонні плани НАТО, зазначає The Los Angeles Times.


Ми відкриті для протиракетного щита, але він повинен реально відбитися на захисті нашої країни, - заявив Джерджей Джердіч, член парламентського комітету з національної оборони. - Установлення цієї системи зробить нас мішенню не тільки для наших сусідів, але і для терористичних організацій. Нам доведеться зміцнювати власну безпеку і просити США допомогти прискорити модернізацію нашої армії".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект