НОВИНИ

28.03.2007 | ЦРУ: Ядерні випробування КНДР були невдалими
За матеріалами - РосБізнесКонсалтинг, Кореспондент.net

Проведені в КНДР у жовтні 2006 року ядерні випробування були невдалими, повідомили фахівці ЦРУ, які займалися даним питанням.


Як передають південнокорейські ЗМІ , про це повідомив глава ЦРУ Майкл Хейден. Директор ЦРУ дав зрозуміти, що США відмовляються визнавати КНДР як ядерну державу, оскільки країна не може мати ядерної зброї.


Як відомо, 9 жовтня 2006 року Північна Корея заявила, що провела успішні ядерні випробування, а 16 жовтня США вперше офіційно підтвердили, що зрив,  проведений КНДР, був ядерним. За оцінками американських експертів, його потужність була порівняно невеликою - менше 1 кілотонни, що еквівалентно вибуху 1 тис. т тринітротолуолу.


Випробування викликали різку негативну реакцію світового співтовариства і призвели до накладення фінансових санкцій з боку Ради Безпеки ООН, однак у лютому 2007 року Північна Корея согласилась свернуть погодилася згорнути ядерну програму (зокрема закрити ядерний реактор) в обмін на економічну допомогу.


Інформація ЦРУ з’явилася на фоні розбіжностей між КНДР і іншими учасниками переговорів з приводу рахунків, заморожених американцями в банку Макао, а також після вимог Пхеньяну вивести з учасників домовленостей Японію.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект