НОВИНИ

03.04.2007 | Американський експерт Надя Дюк: «Політична еліта України має подумати про людей»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах стурбовані тим, що в Україні через рік після парламентських виборів не має стабільності. Про це сказала Радіо Свобода Надя Дюк, директор європейських та євразійських програм Національного фонду демократії – впливової американської неурядової організації, яку фінансує Конгрес CША. Пані Дюк була гостем празької студії Радіо Свобода.






Diuk_Nadia_220

 
Надя Дюк
(© RadioSvoboda.Ua)
Р.С.: Чільні представники Європейського Союзу висловлюють стурбованість становищем в Україні. Чи поділяють таку стурбованість у Вашингтоні, чи може через Ірак та Іран там не до України?
Н.Д.: Офіційні та неурядові представники, що слідкують за Україною, стурбовані тим, що через рік після парламентських виборів досі не виглядає, що є стабільний курс на майбутнє. Ніби чогось дуже страшного не сталося, але все ж таки, якщо країна хоче розвиватися, то треба планувати принаймні на рік-два наперед. Виглядає, що немає стабільної атмосфери для цього. І по-друге, я думаю, що у Вашингтоні і взагалі на Заході просто не розуміють, що відбувається, чому на вулицях Києва знову зібралися люди. До певної міри політики в Америці думали 2 роки тому, що вже є демократія в Україні, що не треба про неї турбуватися. І тепер, коли Україна потребує трохи уваги, то вона так швидко не входить у коло їхніх інтересів. Це правда, що є багато інших держав, на які Америка звертає більше уваги.


Р.С.: Якщо Президент таки наважиться на розпуск парламенту, чи це допоможе врегулювати політичну кризу в Україні, чи до влади повернуться ті самі політики?


Н.Д.: Мені тяжко відповідати на таке запитання. Президент мусить сам визначатися, як діяти в національних інтересах. Але я можу сказати, що будь-яке рішення він має ясно і виразно пояснити українським громадянам, чому такі кроки важливі. Складається враження, що цей останній рік політична еліта бореться між собою і не дуже цікавиться тим, як Україна загально розвивається, чи люди мають можливість покращувати свої економічні можливості, чи духовно розвиваються, чи їм добре жити. Хотілося б, щоб політична еліта дійсно на все це зважувала і вдавалась до найкращих рішень щодо майбутнього.


Р.С.: Стосовно майбутнього, чи є підстави дивитися в нього з оптимізмом? Чи вже відбулися в Україні незворотні демократичні зміни?


Н.Д.: Я би сказала, що так. Є незворотні зміни, особливо щодо преси, можливість, щоб громадські організації і політичні партії працювали. І те, що тепер відбувається, я сподіваюся, що може бути вирішене демократичним шляхом, і це тоді буде великим здобутком для України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект