НОВИНИ

11.04.2007 | Україна дякує США за підтримку
За матеріалами - Korespondent, УНІАН

Україна налаштована на активне продовження Інтенсифікованого діалогу з Північноатлантичним  Альянсом, йдеться в заяві МЗС України з нагоди підписання президентом США Джорджем Бушем Акту про зміцнення свободи в рамках НАТО.


 Україна дякує США за підтримку


Висловлюючи подяку американській стороні за підтримку євроатлантичного курсу України, Міністерство закордонних справ особливо відзначає виваженість прийнятого акту, що віддає належне ролі особливого партнерства Україна-НАТО, десятиріччя якого виповнюється цього року, дає високу оцінку внеску України в забезпечення регіональної безпеки.


У документі підкреслюється, що передумовою можливого кінцевого рішення Альянсу є наявність в української сторони чітко вираженого наміру просуватися в напрямку членства в цій міжнародній організації.


Зовнішньополітичне відомство підкреслює, що, виходячи з національних інтересів і на основі діючого законодавства, Україна також налаштована на виконання в повному обсязі завдань щорічного Цільового плану в рамках Плану дій Україна-НАТО, імплементацію реформ у секторах безпеки й оборони, реформування військово-промислового комплексу, а також здійснення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення країни.


Напередодні президент США підписав закон про підтримку вступу України до НАТО. Закон від 2007 року про консолідацію свободи в НАТО підтверджує підтримку наступного розширення Альянсу, а також дає Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії та Україні право на одержання сприяння в рамках закону про участь у НАТО 1994 р. і дозволяє одержати необхідну військову допомогу в 2008 фінансовому році.


У середині березня Сполучені Штати схвалили законопроект, що дозволяє включити до складу НАТО ще п’ять країн - Албанію, Хорватію, Македонію, Грузію та Україну. Палата представників схвалила цей законопроект 6 березня 2007 року. Для набрання чинності йому не вистачало тільки підпису Дж. Буша.


Як очікується, законопроект дасть можливість сприяти переліченим країнам "у реалізації основних принципів демократії, удосконаленні оборони та здійсненні реформ у галузі економіки".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9440. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект