НОВИНИ

19.04.2007 | Польша та Чехія залишаються непохитними щодо конституції ЄС
Джерело - EurActiv

Польща та Чехія залишаються критично налаштованими відносно спрощеного варіанту нового договору ЄС, який може базуватися на проекті відхиленої конституції. Така позиція цих двох країн суперечить планам канцлера Німеччини знайти вихід із ситуації, що склалася, на самміті ЄС у червні.


kaczinski_barosso.jpg


Виступаючи 18 квітня під час своєї зустрічі у Брюсселі з паном Баррозу, польський прем'єр Ярослав Качинські підтвердив свій скептицизм щодо системи голосування у Раді міністрів ЄС, яка є менш привабливою для його країни аніж це є зараз.


"Ми повинні бути занепокоєні гегемонічними структурами", - сказав пан Качінські, маючи на увазі ризик того, що великі країни будуть домінувати над іншими.


Після візиту Ангели Меркель до Чеської Республіки, Президент Вацлав Клаус заявив про "якісні зміни" у конституційних дебатах, але одночасно з цим нагадав ро свої головні положення критики документу.


"Часовий графік не є важливим", - сказав Клаус, маючи на увазі плани німецького головування презентувати план дій та скликати нову міжурядову конференцію під час португальського головування у другій половині 2007 року.Президент Клаус заявив, що ЄС може працювати також і без конституції.


Чеський президент підкреслив, що є важливим, що німецьке головування веде мову про "новий договір", а не про "конституцію". Але, пані Меркель ухилилася коментувати це питання після зустрічі з паном Клаусом.


Чеський президент привітав дискусію з боку колишнього німецького президента Романа Герцога про можливості існування "двох-швидкісного ЄС", коли деякі країни можуть обрати напрямки для більш тісної співпраці, але підкреслюючи, що такі країни не можуть розглядатися "як кращі члени", аніж ті, хто може вибрати більш повільний шлях для інтеграції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект