НОВИНИ

26.04.2007 | Путін відмовився виконувати договір про збройні сили в Європі: НАТО вимагає пояснень
Джерело - РИА Новости, NEWSru.com, Reuters (переклад Korrespondent.net)

Путін сьогодні, 26 квітня, запропонував оголосити мораторій на виконання Росією оновленого в 1999 році договору про звичайні збройні сили в Європі (ДОЗСЄ) доти, поки всі країни НАТО не ратифікують його і не почнуть його; жорстко виконувати.


 



Путін відмовився виконувати договір про збройні сили в Європі: НАТО вимагає пояснень


Росія сьогодні виконує договір фактично в однобічному порядку й істотно скоротила кількість військ, у той час як партнери з країн НАТО навіть не ратифікували адаптований договір, сказав Путін у звертанні до Федеральних зборів.


Президент заявив, що західні партнери РФ поводяться, "як мінімум, некоректно", домагаючись однобічних переваг" і використовують ситуацію для нарощування біля кордонів Росії систем військових баз". "Більше того, вони планують розмістити елементи протиракетної оборони в Чехії і Польщі, а нові країни НАТО, як Словаччина і держави Прибалтики, незважаючи на попередні угоди з альянсом, узагалі не приєдналися до ДОЗСЄ", - підкреслив президент Росії.


Путін запропонував розглянути і можливість виходу Росії з цього договору. "Пропоную обговорити цю проблему в раді Росія-НАТО і, у випадку відсутності прогресу в переговорах, розглянути можливість припинення наших зобов’язань по ДОЗСЄ", - сказав глава держави.


Заступник Генерального Секретаря НАТО Гі Робертс виразив надію, що заява президента Володимира Путіна про вихід Росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДОЗСЄ) не є остаточним рішенням.


"Я думаю, що це не конкретне рішення, а пропозиція, тому що раніше з російської сторони неодноразово надходили заяви про необхідність виходу Росії з ДОЗСЄ", - сказав Робертс, коментуючи слова Путіна в посланні Федеральним Зборам.


Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив, що Північноатлантичний Альянс вимагає від президента Росії Володимира Путіна пояснень із приводу мораторію на виконання ДОЗСЄ. "Я очікую, що міністр закордонних справ Лавров пояснить слова президента", - заявив Схеффер в Осло, де сьогодні буде проходити зустріч Росія-НАТО.


Генсек додав, що члени НАТО хотіли ратифікувати адаптовану версію Договору про звичайні озброєння в Європі (ДОЗСЄ) після "виконання Росією своїх зобов’язань". Раніше як такий обов’язок називалося виведення військових баз із Грузії і Молдови.


ДОЗСЄ підписали в 1990 році в Парижі 22 держави. Договір набрав сили в листопаді 1992 року. По суті це був договір між країнами НАТО і Варшавського Договору, і основною його метою було встановлення безпечнішого балансу в Європі за рахунок скорочення основних озброєнь звичайних збройних сил, а саме: бойових танків, бойових броньованих машин, артилерійських систем, бойових літаків і ударних вертольотів.


Після розпаду СРСР і розширення НАТО в листопаді 1999 року в Стамбулі всі учасники ДОЗСЄ підписали Угоду про адаптацію Договору, що передбачає відхід від блокових обмежень до національних і територіальних. Наразі адаптований ДОЗСЄ ратифікували лише чотири країни - Білорусь, Україна, Казахстан і Росія.


Тепер же, на думку Путіна, після розпаду Варшавського Договору по суті втрачається зміст самого документа. "Сьогодні він означає лише те, що на території власної країни ми обмежені в питаннях дислокації збройних сил загального призначення", - сказав президент. За його словами, складно уявити, щоб, наприклад, США обмежували на такій підставі пересування військ на власній території.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7374. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект