НОВИНИ

18.05.2007 | Туреччина розгнівана ідеєю Саркозі про утворення "Середземноморського Союзу"
Джерело - EUobserver

Туреччина критикує запропонований новим президентом Франції план утворення "Середземноморського Союзу" як альтернативу повного членства в ЄС, наполягаючи на тому, що Франція повинна виконувати свої зобов'зання, що були зроблені в минулому.


 


"Туреччина розпочала переговори про вступ з ЄС. Ці переговори розпочалися на основі одностайного рішення, включаючи Францію", - сказав міністр закордонних справ Туреччини Абдулла Гюль.


Згідно заяв Гюля "встановлення перепон на шляху проведення переговорного процесу може нашкодити обіцянкам, які були зроблені в минулому, і я не вірю, що таке трапиться".

Ніколя Саркозі, відомий як опонент членства Анкари в ЄС, вже заявив, що він буде проштовхувати ідею визначення "стабільних" кордонів блоку та переорієнтацію переговорів ЄС в напрямку бідних країн мусульманського світу.


Новий французький лідер передбачив формування блоку з 16 країн Середземномор'я, в якому Туреччина розглядається як один із лідерів.


Згідно ідеї Саркозі, група може утворити раду на зразок Європейської із змінним президенством. Така рада може опікуватися проблематикою енергетики, безпеки, антитероризму, іміграції та торгівлі.


Але ця ідея зустріла спротив з боку Анкари, при цьому пан Гюль заявив: "Туреччина одна з країн Середземномор'я, але співпраця із Середземномор'ям це одна справа, а співпраця з Європою - інша".

Як відомо, на даний час, Туреччина завершила переговори щодо однієї глави законодавства ЄС - науки та досліджень.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект