НОВИНИ

21.05.2007 | Демонстранти за парканом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За два тижні до саміту „вісімки” в Німеччині зростає напруження. Поліція очікує терактів лівих і провела масові обшуки. Антиглобалісти кажуть, що влада обмежує їхні права, а ФРН наближається до Росії.


 





Минуло шість років, але ті події знову на слуху. На саміті „великої вісімки” в італійській Генуї влітку 2001 сталися наймасовіші заворушення противників глобалізації за всю історію цього руху.


 


Молоді ліві та анархісти влаштували вуличні бої: підпалювали машини, били шибки у вітринах магазинів, кидали в поліцейських каміння та пляшки. Італійські сили правопорядку тоді відповіли на насильство ще більшим насильством. Один з демонстрантів загинув.


 


Запобіжні заходи чи залякування?


 


Німецька поліція всерйоз побоюється, що такий сценарій може повторитися  6-8 червня, коли канцлер Ангела Меркель прийматиме лідерів найбільш розвинених промислових країн світу на балтійському курорті „Гайлігендамм”. Ліві екстремісти нібито готують підпали та інші насильницькі акції не тільки неподалік місця проведення саміту, а й у Берліні та Гамбурзі. Говорить міністр внутрішніх справ ФРН Отто Шилі:


 


„Ми ставимося до цього серйозно. Поліція і сили безпеки виконують свої  обов’язки. Я думаю, що вони добре впораються з завданням. Наші противники – не демонстранти, а ті хто, хто хоче вдатися до насильства. Вони відчують на собі рішучість правової держави”.


 


Перша демонстрація цієї рішучості відбулася 9-го травня, коли поліція провела масштабні обшуки у лівому середовищі: кафе, клубах і приватних помешканнях. Правоохоронці конфіскували комп’ютери та друковані матеріали про підготовку до акцій протесту в дні саміту „вісімки”.


 


Утім спрямована на запобігання акція лише підлила олії у вогонь. Антиглобалісти та опозиційні ліві партії назвали її спробою залякати демонстрантів. Свен Ґіґольд з організації „Аттак”:


 


„Якщо все ж таки будуть якісь заворушення, то звичайно поліція має повне право вжити заходів у відповідь. Але це зовсім інше, ніж стверджувати, що нібито створюється терористична організація і проводити більш-менш хаотичні обшуки в місцях, які не мають до цього відношення”.


 


„Аттак” оскаржує заборону на демонстрації


 


Тим часом протести вже почалися. Минулими вихідними кілька тисяч противників саміту „вісімки” взяли участь у демонстраціях у різних містах ФРН. Організатори майбутніх протестів кажуть, що після обшуків число бажаючих взяти участь у акціях зростає. Поліція очікує, що в дні саміту загальне число демонстрантів може перевищити 100 тисяч.


 


Найбільш суперечливе питання – де саме відбуватимуться протести. Безпосереднє місце саміту на курорті „Гайлігендамм” обнесено металевим парканом загальною довжиною 12 кілометрів. Від 30 травня до 8 червня демонстрантам заборонено проводити акції ближче ніж за 200 метрів до паркану. У дні саміту, тобто 6-8 червня, заборона поширюється на два кілометри від паркану. Таким чином, Меркель, Буш та інші не чутимуть і не бачитимуть тих, хто протестуватиме проти їхньої політики. 


 


Натомість демонстрантам пропонують акції в інших містах, наприклад, у Ростоку. Противники глобалізації збираються в суді відстояти право демонструвати там, де вони хочуть, каже представник „Аттак” Петер Валь:


 


„Ми вважаємо, що це свідома спроба обмежити право на демонстрації. Ми будемо оскаржувати ці заходи в юридичному порядку і підтримувати інші організації, які це робитимуть. Ми не будемо з цим миритися”.


 


Нові інциденти


 


Валь вважає, що ситуація в Німеччині розвивається в напрямку Росії, де влада забороняє демонстрації опозиції й затримує її активістів. Він наголосив, що прихильники його організації проводитимуть виключно мирні протести, а тому побоювання поліції перебільшені.


 


Чи справді це так – скоро дізнаємося. Силові структури продовжують говорити про загрозу насильства і повідомляють про зовсім свіжі інциденти. У Геттінгені поліція застосувала кийки під час спроби демонстрантів-антиглобалістів прорвати кордон. У Гамбурзі противники саміту закидали пакетами з фарбою будинок одного з директорів авіакомпанії „Люфтганза”. В кількох європейських містах зафіксовані схожі напади на німецькі консульські установи.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект