НОВИНИ

24.05.2007 | Західний дослідник пропонує надати Україні статус спостерігача в Європарламенті
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Надати Україні статус спостерігача в Європарламенті та вирішити через 10 років, чи можуть країни-сусіди вступити до ЄС – з такими пропозиціями виступив старший науковець Центру досліджень європейської політики Майкл Емерсон під час дискусії, присвяченої дворіччю Європейської політики сусідства.










Майкл Емерсон
(michael-emerson.net)

Україна має амбітні прагнення вступити до Євросоюзу, однак нині вона не може їх реалізувати, сказав Емерсон. Тож він пропонує, що після переговорів про нову угоду і з хорошим політичним розвитком в Україні, Євросоюз повинен їй запропонувати спеціальне місце у Європарламенті як спостерігач.


Емерсон уважає, що нині Україна є надзвичайно демократичною країною, демократія якої є, однак, хаотичною – йдеться про чіткість роботи урядових інституцій. Він сподівається, що протягом наступних кілька років Україна перейде від неефективної демократії до демократії ефективної.


ЄС повинен визначитися


Після двох років існування Європейська політика сусідства потребує зміцнення, констатує дослідник. Серед іншого Емерсон пропонує, аби Євросоюз через 10 років визначився, чи можна запропонувати членство найперспективнішим країнам-сусідам.


Заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський каже, що оскільки серед сусідів, Україна є найпрогресивнішим партнером, Брюссель має запропонувати Києву перспективу членства раніше, за 6 років. Чому 6? Тому що 2013 року розпочнеться новий бюджетний період Євросоюзу, і до цього терміну Україна має бути готовою до переговорів про членство. Нині ані Україна, ані Євросоюз не готові вести переговори про членство,- переконаний український дипломат.


Веселовський посилається на громадську думку в Україні, згідно з якою Київ у найближчі 6 років має спочатку укласти з Брюсселем нову угоду, виконати її передумови і після цього виходити на переговори про вступ до Євросоюзу.


Водночас у Єврокомісії не обіцяють перспективу членства в ЄС для України та інших країн-сусідів. Представник Єврокомісії Андреас Гердіна каже, що в Раді ЄС немає консенсусу щодо перспектив вступу до Євросоюзу будь-якої країни-учасниці Європейської політики сусідства. Однак водночас він і нагадав, що Європейська політика сусідства не закриває жодних дверей.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 261. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект