НОВИНИ

30.05.2007 | Росія і Молдавія готують сепаратну угоду по Придністров`ю?
Джерело - EU Observer, УНІАН

Москва може зберегти і узаконити в тій або іншій формі свою військову присутність в Придністров`ї, а молдавське вино може повернутися до Росії вже цього літа. Це відбудеться, якщо виправдається активно обговорювана молдавською опозицією і владою Придністров`я, але офіційно не підтверджена Кишиневом і Москвою інформація про підписання 10 червня на самміті СНД в Петербурзі нової угоди по Придністров`ю, що наразі готується, пише «Нєзавісімая газета» з посиланням на дані західних ЗМІ.


Як повідомило днями видання EU Observer, угоду буде підписано «мимохідь», про що Євросоюз, який має статус спостерігача на переговорах із врегулювання придністровського конфлікту, поінформують post faсtum. Неназване джерело, близьке до молдавського уряду, підтвердило НГ цю інформацію. І повідомило, що документ, крім особливого статусу Придністровського регіону, передбачає збереження в Молдавії російської військової присутності на найближче десятиліття.


Якщо президент Молдавії Володимир Воронін в ході зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіном в Санкт-Петербурзі дійсно підпише другий «план Козака» – угоду про врегулювання придністровського конфлікту, яку молдавський лідер в 2003 році відмовився підписати в останню мить, – тоді, як зауважило «НГ» джерело в МЗС РФ, платою за компроміс з боку Москви може стати зняття блокади на експорт до Росії молдавського алкоголю. Для Кишинева це дуже важливо, оскільки російське винне вето істотно підірвало економіку маленької республіки.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект