НОВИНИ

30.05.2007 | Парламентська Асамблея НАТО: порядок денний
Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

24 травня ц.р. напередодні відкриття Весняної сесії Парламентської Асамблеї (ПА) НАТО, Голова цієї організації Ж.Леллюш  окреслив основні теми порядку денного, які включають такі питання, як перспективи розміщення елементів американської системи ПРО в Європі, питання майбутнього розширення НАТО, співпраці Північноатлантичного Альянсу з іншими державами, зокрема, Україною та РФ, врегулювання ситуації в Косово, продовження миротворчої місії НАТО в Афганістані, розвиток демократичних процесів у чорноморському регіоні, кліматичні зміни у світі, а також питання внутрішнього життя Альянсу, включаючи бюджетні та інші.



Стосовно першого питання, голова ПА, визнав, що «Росія, можливо, не була адекватно поінформована» щодо планів США розмістити елементи ПРО в Європі і зазначив, що це питання вже знято з порядку денного завдяки візиту Державного секретаря США К.Райс до Москви. Водночас, він визнав, що між Росією та США існує «діалектичний конфлікт», викликаний «жорстким відстоюванням» офіційним Кремлем своєї позиції у міжнародних питаннях. Ж.Леллюш не виключив можливості того, що під час сесійних засідань будуть обговорені також питання, пов’язані з «кібератакою» на веб-сайти офіційних установ Естонії, яка, за деякими оцінками, здійснювалась з території РФ.


Майбутній статус Косово обговорюватиметься, за словами Ж.Леллюш, на засіданні Політичної комісії ПА за участі представників парламентів Сербії та Косово. У цьому контексті він висловив думку, що питання Косово, до вирішення якого слід підходити дуже обережно, з огляду на можливість ветування Росією відповідної постанови у Раді Безпеки ООН, більшою мірою відноситься до сфери діяльності ЄС. На думку Ж.Леллюша, можливим компромісом у цьому питанні могла би слугувати нещодавня пропозиція Х.Солани, яка передбачає пом’якшення позиції офіційного Белграда по відношенню до «плану Ахтісаарі» в обмін на прискорення процесу вступу Сербії до ЄС.


Стосовно присутності 17-тисячного військового контингенту НАТО в Афганістані (ISAF), Ж.Леллюш висловив переконання у необхідності продовження перебування цих сил на території вказаної країни, оскільки, за його словами, «на сьогодні не передбачається будь-якої зміни ситуації у цьому регіоні», який є одним з основних виробників опійної сировини у світі.


Говорячи про плани щодо майбутнього розширення Альянсу, Генеральний секретар ПА НАТО високо оцінив майбутній вступ до організації низки балканських країн, зокрема, Хорватії, Албанії та Македонії, зазначивши водночас, що інші країни, такі як Боснія і Герцеговина, Сербія та Чорногорія поки що не виконали усі умови, необхідні для вступу до НАТО. Існуючі територіальні конфлікти на Південному Кавказі, зокрема, в Нагірному Карабаху, Абхазії та Південній Осетії, на думку Ж.Леллю, поки що є перешкодою для можливого вступу до НАТО Грузії, Арменії та Азербайджану, хоча у 2008 році передбачається подальший розвиток партнерських відносин Альянсу з офіційним Тбілісі.


Повідомляється, що на відкритті сесії виступлять, окрім Генсека ПА НАТО, Міністр закордонних справ Португалії Л.Амаду, Голова Регіонального уряду Автономного округу Мадейри А.Ж.Жардін, Віце-президент Асамблеї Республіки (португальського парламенту) Г. да Сілва. Крім того, передбачаються виступи Генерального секретаря НАТО Я.Схеффера, Прем’єр-міністра Македонії Н.Груєвського та спікера парламенту Грузії Н.Бурджанадзе.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект