НОВИНИ

08.06.2007 | У Німеччині завершився самміт країн G8
За матеріалами - РІА Новини, Korespondent

У містечку Хайлігендамм на півночі Німеччини завершився триденний самміт лідерів країн Великої вісімки. За три дні глави восьми держав і голова Єврокомісії провели чотири робочих засідання, в двох з яких брали участь глави п’яти країн, що розвиваються, і шести африканських держав.


 У Німеччині завершився саміт країн G8: підсумки


Останнім заходом став робочий сніданок всіх учасників зустрічі й запрошених на неї глав держав у комплексі Курхаус. 


Лідери G-8 зустрілися з учасниками "юнацької вісімки", а також взяли участь у чотирьох церемоніях фотографування. 


Глави держав "вісімки" також скористалися саммітом для проведення ряду двосторонніх зустрічей. 


За підсумками самміту прийнято ряд документів, головними з яких стали дві декларації - економічна і про розвиток в Африці. Головною несподіванкою саміту стало зафіксоване в декларації зобов’язання лідерів "вісімки", яке стосується Африки, виділити африканським країнам на боротьбу з інфекційними захворюваннями, як мінімум, $60 мільярдів. 


Ця американська ініціатива стала несподіванкою для всіх учасників зустрічі, проте лідери G-8 визнали можливим її підтримати і вписати в документ. Тим часом, раніше передбачалося, що допомагати Африці матеріально G-8 не буде. 


Президент Росії Володимир Путін запропонував лідерові США Джорджу Бушу спільно використовувати базу в Габалі, що орендується Росією в Азербайджані, для встановлення там спільних систем. 


Самміт пройшов на тлі активних виступів антиглобалізму, який у перші дні зустрічі викликав у журналістів не меншу увагу, ніж сам саміт, і нагадали зустріч лідерів "вісімки" в Генуї у 2001 році. Акції антиглобалістів, які перегороджували автодороги, а також перешкоджали роботі вузькоколійної залізниці "моллі", яка була заявлена як єдиний транспортний засіб, що дозволяє потрапити з міжнародного прес-центру до Хайлігендамму.


Одна з найбільших статей організаційних витрат із самміту стосувалася забезпечення безпеки як лідерів і делегацій, так і журналістів. Тільки на одну огорожу, заввишки два з половиною метри і завдовжки 12 кілометрів було витрачено 12 мільйонів євро. Служба безпеки президента США хотіла перевірити напередодні саміту своїх німецьких колег, спробувавши пронести вибухові речовини. Проте, це не вдалося, "порушник" був затриманий. 


Під час перевірки журналістів, які прямували безпосередньо до Хайлігендамму на заходи самміту, німецька служба безпеки використовувала останні розробки в цій сфері, зокрема, аналізатори всіх видів вибухових і отруйних речовин. Для цього співробітники служби безпеки брали спеціальним маркером проби з речей журналістів і зробили експрес-аналіз на сканері. Ця процедура займала всього приблизно 10 секунд.


В останній день самміту увагу до себе привернув президент США Джордж Буш. Він почував себе погано і не вийшов на прес-конференцію за підсумками своєї двосторонньої зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі. Через нездужання глава американської держави пропустив усі вранішні заходи саміту і приєднався до лідерів тільки на завершальній церемонії фотографування лідерів G-8 і 11-ти запрошених на саміт глав держав. 


Як повідомив представник американської адміністрації, в ніч на п’ятницю Бушу стало погано і йому викликали лікаря. Медики виявили у американського президента легкий розлад шлунку. 


Наступний самміт "вісімки" пройде 7-9 липня 2008 року в Японії на курорті Тоя на острові Хоккайдо. Головною темою японського головування в G-8 буде екологія. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект