НОВИНИ

20.06.2007 | Баррозу застеріг Британію та Польщу
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг, аби Британія та Польща не блокували домовленості з ухвалення нової європейської конституції.








Барозо


За два дні до самміту лідерів ЄС, Польща і далі наполягає на необхідності нової системи голосування, яка давала б Варшаві більше ваги у ЄС.


Британія відмовляється віддавати Брюсселю частину повноважень у сфері національного законодавства, соціальної та закордонної політики.


Знайти компроміс для 27 країн-членів буде не легко.


Назви "Європейська конституція" більше не буде. У новому документі пропонується не згадувати прапор і гімн ЄС, аби не дратувати критиків, які підозрюють Брюссель у створенні наддержави.


Керівника зовнішньо-політичного відомства ЄС не називатимуть міністром, Британії пропонують дати можливість відмовитися від поглиблення правової співпраці, а Польщі обіцяють розглянути нову концепцію голосування. Переговори будуть важкі, і Єврокомісар Барозо застеріг Польщу та Британію від застосування вето:


"Будь-ласка не допустіть, аби ви виглядали, що ніби блокуєте угоду. Це не розумно. Це не відповідає вашим інтересам. Захищайте свою позицію, але не застосовуйте слів про ветування чи перетинання неприпустимих меж. Ці слова не пасують для союзу, який прагне бути результативним".


За словами пана Барозо, якщо угоди не буде досягнуто, то це послабить солідарність між країнами ЄС. Останнє є прихованою погрозою Варшаві, що на перегляді бюджету наступного року, Польща може зазнати втрат і впливу.


Представник Польщі на переговорах, Марек Ціхоцкі заявив, що Польща не відступає від своєї позиції, але відкрита для діалогу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект