НОВИНИ

21.06.2007 | Німеччина пропонує Євросоюзу відмовитися від конституції
За матеріалами - BBCrussian.com, Радио Свобода, Korespondent

Німеччина пропонує країнам членам ЄС відмовитися від ідеї прийняття єдиної конституції Євросоюзу. Напередодні дводенної зустрічі лідерів країн ЄС, яка відкривається сьогодні в Брюселі, Німеччина, що головує на саміті, поширила документ, у якому говориться, що ідея конституції - це пройдений етап.







Німеччина пропонує Євросоюзу відмовитися від конституції
 


Очікується, що на саміті буде обговорюватися ідея скликання міжурядової конференції, на якій буде вироблено новий договір, покликаний замінити собою єдину конституцію. Німеччина пропонує назвати новий документ Угодою про реформу.


Відповідно до планів Німеччини, пропонуються деякі поступки тим країнам, які виступали проти основних положень проекту конституції. Зокрема , відкидається ідея запровадження посади міністра закордонних справ. Крім того, держави- члени ЄС зможуть не застосовувати в себе європейські закони, якщо це стосується карного права й дій поліції.


Однак Польща й Великобританія знову попередили, що можуть скористатися своїм правом вето, якщо їх пропозиції не будуть враховані при виробленні нового документу.


Нагадаємо, що Польща й Великобританія є головними опонентами документу в його нинішньому виді. Для Польщі головним каменем спотикання в тексті угоди є саме передбачена проектом конституції формула прийняття рішень. Офіційна Варшава запропонувала застосовувати принцип "квадратного кореня" замість так званої "подвійної більшості", що, на думку польського уряду, значно послабить інтереси "середніх" країн і підсилить контроль за прийняттям рішень у ЄС із боку Великобританії, Франції й Німеччині. Відповідно до принципу "подвійної більшості", рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували представники 55% держав ЄС, у яких проживає не менш 65% населення Євросоюзу. Застосування ж системи "квадратного кореня", як уважають у Варшаві, зрівняє розподіл голосів між більшими й середніми країнами ЄС. Так, 39- мільйонна Польща одержить шість голосів, а 82- мільйонна Німеччина - дев"ять голосів. До останнього часу позицію Варшави підтримувала Чехія.


У свою чергу, Лондон наполягає на обмеженні влади європейських інститутів. Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, для якого нинішній саміт стане останнім, висунув відразу декілька умов, які повинен виконати ЄС для того, щоб Лондон підтримав спрощений проект європейської конституції. Основні вимоги - зберегти суверенітет Великобританії в сфері міжнародної політики, у питаннях податкового й судового законодавства, а також Хартію фундаментальних прав, яка передбає право робітників на страйк.


Питання про прийняття нового документу залишається також відкритим для Нідерландів. Амстердам наполягає на наданні національним парламентам більше владних повноважень, зокрема , можливість блокувати окремі рішення ЄС.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект