НОВИНИ

26.06.2007 | Росія пустить газ по Чорному морю без України і Туреччини
Джерело - Інтерфакс-Україна

Росія й Італія в суботу оголосили про плани створення принципово нового маршруту доставки російського природного газу в Європу з назвою "Південний потік" в обхід України і Туреччини.


Раніше передбачалося, що проект по доставці російського газу на південь Європи буде реалізовуватися через розширення існуючого російсько-турецького чорноморського газопроводу "Блакитний потік" шляхом його продовження по суші до Стамбула, а потім - через Грецію в країни південної Європи.


Новий план, відповідно до повідомлень компаній, передбачає будівництво газопроводу через Чорне море від компресорної станції "Берегова" (район Джубги в Краснодарському краї) до Болгарії в районі Варни. Довжина морського газопроводу складе близько 900 км на глибинах до 2 км.


Довжина маршруту по трасі "Блакитного потоку", який раніше обговорювався, із продовженням по Туреччині тільки до турецько-грецької границі була б приблизно на 100 км більшою.


За словами заступника голови правління "Газпрому" Олександра Медведєва далі розглядаються два варіанти продовження трубопровідної траси по суші: через Грецію, Албанію і ще один морський перехід на південь Італії, другий - у Центральну Європу через Румунію й Угорщину через Баумгартен.


При цьому північний і південний маршрути "не є альтернативними - вони можуть виявитися взаємодоповнюючими", відзначив менеджер "Газпрому".


Будівництво газопроводу може розпочатися в 2008 або 2009 році.


Раніше президент Росії Путін пропонував Туреччини взяти участь у продовженні газопроводу "Блакитний потік" через її територію до Італії


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект