НОВИНИ

09.07.2007 | Генсек Альянсу: «НАТО — не мийний засіб»
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Напередодні святкування 10-річчя з дня підписання Хартії про особливе партнерство Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер зазначає, що відносини Альянсу з Україною останнім часом поліпшилися, і говорить тільки про їхній позитив. Він також знову заявляє про те, що лише український народ може приймати рішення про можливе членство України в НАТО.


Говорячи про розвиток відносин НАТО з Україною, Я.Схеффер зазначив, що може виділити «два обличчя України». «Коли я обійняв посаду Генерального Секретаря НАТО в 2004 році, до важливих подій в Україні, у нас були дуже плідні, позитивні відносини з Україною, такі, як і нині на основі річного Цільового плану, відповідно до яких ми будуємо нашу співпрацю. Звичайно, відносини стали іншими після українських політичних подій, вони показали, що у вас є зрілі політичні дебати, чого не було раніше. Але водночас партнерство зросло. Я не знаю іншого партнера НАТО, як Україна, який бере участь у всіх операціях НАТО», — сказав він.


Крім того, Генсек НАТО не зміг назвати жодного негативного елементу в двосторонніх відносинах. «Я думаю, що необхідні реформи триватимуть, і сподіваюся на це — реформи в секторі безпеки, оборонній сфері, у збройних силах, у секторі безпеки в широкому значенні, також стосовно внутрішніх військ. Бага­то чого я б хотів бачити в продовженні, але я не бачу жодних негативних елементів у наших відносинах», — підкреслив він.


За словами Я.Схеффера, навіть п’ять років тому ніхто не міг собі уявити такий рівень співробітництва. «Де б я не був — в Іраку під час тренувальної місії, в Афганістані, Косовому, коли я бачив своїми власними очима український корабель, який пливе разом із натовськими кораблями в Середземному морі... Хто міг уявити це? — запитую я себе і вас. Навіть п’ять років тому — ніхто», — сказав генсек НАТО.


Відповідаючи на запитання про низьку підтримку українським населенням можливого членства України в цій організації, Я.Схеффер зазначив, що не має наміру вступати у внутрішню дискусію України. «НАТО — не мийний засіб, і я не збираюся продавати НАТО Україні. Ви не продаєте НАТО — ви пояснюєте, що таке НАТО. Багато людей мого віку в Україні виросли в часи холодної війни. НАТО після усього сприймається як супротивник, але зараз ми в цілком іншій перспективі і живемо в зовсім іншому світі. Я можу відчувати те саме, що відчуває те покоління, і я можу сказати, що це сприйняття (НАТО) помилкове. Сприйняття того, що НАТО досі є організацією холодної війни — це не так, тому що холодної війни більше немає», — підкреслив він.


Водночас Генсек Альянсу вважає, що інформування населення — це, насамперед, відповідальність українського уряду. «НАТО не може грати роль українського уряду, НАТО може допомогти, НАТО може сприяти, але НАТО завжди відіграватиме додаткову роль. І, зрештою, населення України, а не НАТО, саме вирішуватиме, який напрям для своєї нації воно хоче бачити», — сказав Я.Схеффер.


Він вкотре нагадав позицію Альянсу стосовно того, що можли­ве майбутнє розширення НАТО не становитиме загрози будь-кому. «Кожна держава приєднується до НАТО у відповідності з вільним бажанням, без жодного тиску, це — основна дія. Рішен­ня приймається вільним бажанням людей, яке було і буде визначальною обставиною. НАТО — демократична сім’я, яка нині складається з 26 держав, і тільки український народ вирішуватиме, чого він хоче, яким курсом він йтиме», — підкреслив Генсек Альянсу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект