НОВИНИ

06.10.2004 | Демократична платформа НДП щодо останніх заяв чинного Прем'єра
Джерело - Євроатлантична Україна

Оприлюднені нещодавно заяви чинного Прем'єр-міністра України стосовно відмови України від стратегії вступу до Пінічно-Атлантичного альянсу, введення подвійного громадянства і надання мові іншої держави статусу державної мови в Україні, викликають несприйняття і занепокоєння у Демократичної платформи НДП, всіх насправді державницьких і патріотично налаштованих сил в країні.



Для України євроатлантична інтеграція з набуттям повноправного членства в Альянсі - це не тільки вибір моделі, інструмента забезпечення своєї безпеки на користь колективної системи, але також /і це, очевидно, більш вагомо/ вибір цінносних параметрів свого майбутнього, надання переваги тим перевіреним історією цінностям, які забезпечують найвищі стандарти життя в усіх його сферах: соціальній, економічній, політичній, гуманітарній.
Водночас вважаємо некоректною і такою, що не витримує жодної фахової критики, заяву щодо "закриття цілого сектора економіки - військово-промислового" внаслідок вступу до НАТО.



Справжні ж причини прагнення відмови від вступу до Північно-Атлантичного альянсу полягають в іншому: по-перше, це реалізація давнішньої вимоги Кремля; по-друге: для когось євразійська інтеграція у простір з авторитарними або напівавторитарними режимами, корумпованою економікою та бутафорською демократією є набагато комфортнішою та звичнішою. Але це повинно бути особистими проблемами цих людей, а не ставати проблемою України та її народу. Адже зовсім не суб'єкти євразійської інтеграції на чолі з Росією, а саме держави - члени Євро-Атлантичної спільноти можуть бути сьогодні кращим прикладом ефективності економіки, високої продуктивності праці, дбайливого ставлення до природи, енергозбереження, поваги до прав людини і ставлення до цінності людського життя.



Серйозну стурбованість викликають вкрай небезпечні наміри ревізувати Конституцію України через зміну її положень про єдине громадянство і державну мову в Україні. 


Тому автори таких ініціатив мають чітко усвідомлювати, що корегування окремих конституційних норм може викликати у багатьох спокусу відредагувати до власного смаку інші частини Конституції, що, в свою чергу, може спричинитися до девальвації чинного конституційного порядку і непередбачуваних наслідків для стабільності в державі і суспільстві.



Безумовно, кожен претендент на посаду Президента вправі використовувати будь-які законні аргументи у боротьбі за голоси виборців. Але чинний Прем'єр-міністр має, передусім, забезпечувати виконання конституційних норм, а не облаштовувати своє політичне майбутнє на маніпуляціях з їх ситуативного ревізування.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект