НОВИНИ

13.07.2007 | У Європарламенті закликають не ратифіковувати Угоду про спрощення візового режиму з Україною
За матеріалами - УНІАН, "Німецької хвилі"

У процесі реалізації Угоди про спрощення візового режиму, підписаної 18 червня між Європейським союзом та Україною, виникли пререшкоди. Депутат Європарламенту від Румунії Адіна-Іоана Валеан закликала Єврокомісію та Раду ЄС не ратифікувати цей документ.


 


Угоду про спрощення візового режиму Україна та Європейський союз підписали 18 червня цього року. Натомість депутат Європарламенту від Румунії Адіна-Іоана Валеан закликала Єврокомісію та Раду ЄС не ратифікувати цей документ, доки Україна не скасує візи для громадян Болгарії та Румунії, що приєдналися до ЄС цього року. Раніше Україна скасувала візовий режим для всіх країн ЄС.






У Європарламенті закликають не ратифіковувати Угоду про спрощення візового режиму з Україною


Підписана угода передбачає, зокрема, спрощення на взаємній основі видачі віз для осіб, що мають намір перебувати в країні терміном до 90 діб, на 180 діб. У документі також визначено фіксовану ціну візового збору - 35 євро. Угода потребує ратифікації Європарламентом і Верховною Радою України.


Нагадаємо, Угоду про спрощення візового режиму було підписано18 червня цього року за підсумками засідання Ради з питань співпраці в Люксембурзі.


З української сторони угоду про спрощення візового режиму підписав міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, а від імені ЄС – віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання юстиції, свободи та безпеки, Франко Фраттіні і міністр закордонних справ головуючої в ЄС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.


Крім вищезазначеного, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. Зокрема, йдеться про близьких родичів, членів офіційних делегацій, членів уряду, парламенту, ряду органів місцевої влади, Конституційного і Верховного судів, учнів, студентів, аспірантів, а також вчителів, які їх супроводжують, інвалідів разом із особами, які їх супроводжують, осіб, які подорожують із гуманітарною метою, зокрема тих, які виїжджають на лікування, і осіб, які їх супроводжують.


До того ж, безкоштовні візи отримуватимуть ті, хто відвідує хворих родичів, учасники міжнародних спортивних змагань і особи, які їх супроводжують, учасники наукових, культурних і творчих програм, учасники програм обміну між містами-побратимами, журналісти, пенсіонери, водії, які здійснюють міжнародні перевезення, члени екіпажів, зокрема екіпажів поїздів.


В угоді передбачається можливість видачі багаторазових віз і довгострокових – до 5 років.


За новою угодою, в разі відмови в оформленні візи, консул повинен пояснити громадянину причину відмови.


Дія угоди не розповсюджуватиметься на Данію, Ірландію та Велику Британію.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1796. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект