НОВИНИ

16.07.2007 | Слідом за Європарламентом подарунок Україні зробить і Рада ЄС?
За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Депутат Європейського парламенту, член делегації зі співпраці з Україною, колишній прем'єр Польщі Єжи Бузек упевнений, що слідом за Європарламентом перспективу членства в Євросоюзі Києву нададуть і Єврокомісія і Рада ЄС.


Про це Бузек заявив у п'ятницю в Брюсселі в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", коментуючи проголосовані в четвер у Страсбурзі рекомендації Раді ЄС і Єврокомісії до мандату на переговори про нову поглиблену угоду між Україною і ЄС.


Разом з тим, на його думку, тільки від строгої імплементації реформ і створення з цією метою широкого політичного консенсусу, а також від майбутніх дострокових парламентських виборів залежить реальна інтеграція України в ЄС.


Говорячи про проголосований документ, європейський депутат виділив три важливі задекларовані щодо України моменти: майбутня угода повинна бути угодою про асоціацію, Києву повинні бути надані європейська перспектива і можливість членства.


"Важливо, що в цьому документі є положення, що говорить про те, що наш новий формат відносин повинен вийти за рамки угоди про партнерство і співпрацю, яка працює зараз, і позначити амбіційні реформи порядку денного України, що повинні привести наші переговори до угоди про асоціацію і надати Україні європейську перспективу і можливість членства в ЄС. Це заявлено дуже чітко", - зазначив він.


Бузек висловив надію, що слідом за Європейським парламентом європейську перспективу Україні нададуть й інші європейські інституції, не дивлячись на те, що проголосований документ носить рекомендаційний характер.


"Так, я дуже в це вірю. За неї проголосувала грандіозна більшість, голоси навіть не підраховували. Може, тільки 10% депутатів були проти або утрималися - це фантастичний результат. Це значить, що це - дуже сильний документ і Єврокомісія, Рада ЄС повинні взяти її до уваги", - сказав європарламентар.


Разом з тим, політик звернув увагу на те, що в ухваленому документі мова йде про строгу імплементацію реформ і створення для цього широкого політичного консенсусу.


"Ми також говоримо, що українські лідери дали зобов'язання дотримуватися принципів свобод, ринкової економіки, прав людини, демократії, і ми хочемо, щоб Україна виконала ці очікування, а також боролася з корупцією. Це дуже важливо", - підкреслив він.


Євродепутат також вважає, що ухвалений документ може справити "сильний вплив і підтримку" щодо переговорів між Україною і ЄС по новій поглибленій угоді.


"Це була перша заява про те, що переговори про нову угоду повинні привести до економічної інтеграції України з ЄС і поглиблення політичної співпраці. Я впевнений, що це буде взято до уваги Комісією і Радою ЄС", - підкреслив Бузек.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект