НОВИНИ

18.07.2007 | Політична напруга між Лондоном і Москвою зростає
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У відповідь на рішення Лондона вислати чотирьох російських дипломатів і згорнути співпрацю з Москвою у низці гуманітарних галузей Росія погрожує адекватними заходами. Все це відбувається через відмову російської влади видати Андрєя Лугового, головного підозрюваного у справі з убивством громадянина Великої Британії, колишнього співробітника ФСБ Росії – Александра Литвиненка. Спостерігачі прогнозують подальше погіршення британсько-російських стосунків.



Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд, який заручився підтримкою всіх парламентських сил країни, вважає, що насправді у справі Литвиненка полягає виклик цілісності британської судової системи. І лондонський міністр наполягатиме на загальноєвропейському підході до відмови Росії видати Лугового.



Девід Мілібенд відзначив у вівторок, що «низка країн адаптували свої конституції до Конвенції Ради Європи від 1957 року про екстрадицію громадян, нещодавно так зробила Німеччина. Наступного тижня я поставлю це питання на європейському рівні». Тобто, ідея полягає у тому, щоб зробити європейський ордер на арешт однаковим. Росія ж у своїй відмові посилається на заборону екстрадиції власних громадян статтею 161-ою власної конституції.


Росія готує «адекватні кроки» щодо дій Лондона


Британський прем’єр Гордон Браун виключає якусь антиросійську спрямованість санкцій Лондона: «Ми бажали б найкращих стосунків з Росією. Ми бажаємо разом конструктивно співпрацювати у всіх важливих міжнародних проблемах. Але тут у Британії, в Лондоні, де ризикові може бути піддано життя багатьох сотень людей, ми маємо справу з убивством. Це розслідує прокуратура – незалежна влада. Вони висунули обвинувачення, і цілком очевидно, хто має сісти на лаву підсудних за цей злочин».


Росія у свою чергу заявила про адекватні кроки щодо дій Лондона. Ось що заявив заступник міністра закордонних справ Росії Александр Грушко у відповідь на заяву Лондона про висилку з Британії чотирьох російських дипломатів середньої ланки: «Наша реакція буде адресною і адекватною. У найближчий час британська влада буде про це офіційно поінформована».


Але щодо інших санкцій Великої Британії і про зупинку двосторонньої співпраці у деяких галузях, то Грушко додав: «Але при цьому ми будемо повністю враховувати інтереси простих громадян, туристів, учасників культурних та наукових обмінів, ділових кіл. Ми не бажаємо, щоб вони терпіли втрати внаслідок політичних дій Лондона».


Чимало оглядачів на Заході вважають дії Лондона щодо Росії запізнілими і що прем’єр Браун вибрав не ту тему, щоб провчити Москву. Хоча США заявили, що правосуддя у цій справі має неминуче здійснитись.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект