НОВИНИ

19.07.2007 | У США побоюються "випадкової ядерної війни" з боку Росії
За матеріалами - NEWSru.com, РИА Новости, Korespondent

Колишній голова Пентагону Вільям Перрі на слуханнях в американському конгресі в середу, 18 липня, заявив, що в Росії погіршав стан військової системи попередження про запуски ядерних ракет і це збільшує ризик "випадкової ядерної війни".


 


Екс-міністр оборони займає посаду директора проекту превентивної оборони в політологічному Центрі міжнародної співпраці у сфері безпеки при Стендфордському університеті.  


Перрі зазначив, що американські та російські ракети як і раніше залишаються в режимі запуску за тривогою і це несе небезпеку. Але ця небезпека посилюється тим, що стан російської системи попередження погіршав із моменту закінчення холодної війни, впевнений Перрі.  


Колишній голова Пентагону розкритикував Білий дім за захоплення побудовою системи ПРО в той час, коли реальною небезпекою стала загроза ядерного тероризму, проти якого ця система безсила.


"Через 20 років після закінчення холодної війни над нашими головами як і раніше нависає чорна ядерна хмара", сказав Перрі.  


"Центральним елементом стратегії нашого уряду з протидії ядерному нападу є система ПРО, яку зараз розгортають на Алясці", - сказав Перрі.  


"Навіть якщо вона працюватиме відповідно до своїх технічних характеристик, це не має ніякого відношення до загрози ядерного тероризму, оскільки терористи не будуть використовувати балістичну ракету для того, щоб доставити свою бомбу - вони використовують вантажівку або вантажне судно", заявив Перрі.  


"Очевидно, ми не зможемо боротися з небезпекою ядерного тероризму за допомогою такої системи", додав екс-лідер Пентагону.  


Нагадаємо, що нещодавно з критикою на адресу Білого дому за захоплення ПРО виступив можливий кандидат у президенти США від Демократичної партії сенатор Барак Обама.


Раніше профільний комітет у закордонних справах палати представників конгресу США схвалив законопроект, що посилює санкції проти Ірану й забороняє Білому дому будь-яку нову співпрацю у сфері ядерної енергетики з Росією.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект