НОВИНИ

25.07.2007 | Сербія затвердила нову позицію щодо Косово
За матеріалами - Интерфакс, Euronews

Парламент Сербії - Скупщина - затвердив нову позицію стосовно косовського питання. Відповідно до неї, Сербія розглядає й буде розглядати Косово як частину своєї території.







Сербія затвердила нову позицію щодо Косово
 


При цьому провінції надається широка автономія, а право населення на самоврядування гарантує міжнародне співтовариство.


Сербія виступила в середу, 25 липня, з попередженням до США і Європейського Союзу не визнавати незалежність сербського краю Косово без згоди ООН, заявивши, що в іншому випадку це може дестабілізувати обстановку в регіоні, що викличе негайну відповідь сербської влади.


Сербський парламент прийняв внесену урядом резолюцію, у якій підкреслюється, що влада Сербії "повинна негайно й енергійно реагувати на ознаки з боку будь-якого об’єкту міжнародних відносин, який прагне поставити під погрозу суверенітет і територіальну цілісність" країни.


"Будь-яке одностороннє визнання незалежності Косово буде мати непередбачені наслідки для регіональної стабільності", - говориться в резолюції.


З цією позицією, затвердженою абсолютною більшістю голосів, Белград вступить у наступну фазу переговорів. Лідери Косова напередодні провели зустріч у Вашингтоні, з держсекретарем США Кондолізою Райс. Делегація з Приштини заявила, що не буде повідомляти про незалежність в односторонньому порядку. Раніше повідомлялося, що так може трапитися вже в листопаді. При цьому косовські міністри підкреслили, що бажали б, щоб питання вирішувалося на основі плану Марті Ахтісаарі, який передбачає фактичний поступовий перехід до незалежності краю.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект