НОВИНИ

26.07.2007 | Євродепутат готує доповідь про економічні відносини України та ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євродепутат від Польщі Збігнєв Залеський готує доповідь про економічні відносини Євросоюзу та України, цей документ має бути винесено на голосування Європарламенту наприкінці цього року. В інтерв'ю Радіо Свобода європарламентар повідомив, що доповідь містить пропозиції і передумови для економічного співробітництва ЄС та України, яке зможе краще розвиватися після вступу Києва до Світової організації торгівлі.
 
- Були пропозиції, що, можливо, через проблеми, які Україна нині переживає, нам слід відкласти доповідь на пізніше. Але я сказав "ні"! Євросоюз має дати Україні чіткий сигнал, що хоче мати її як партнера, як сусіда. Тож процедура іде, і ми мали перший обмін думками, першу презентацію того, що я включив у цю доповідь, що там має бути з нашого погляду, з погляду комітету міжнародної торгівлі. Потім відбудеться голосування в комітеті, і я сподіваюсь, що, можливо, коли ви вже будете мати новий уряд – десь у листопаді-грудні, ми винесемо доповідь на голосування на пленарну сесію Європарламенту у Страсбурзі. На що я запрошую деяких представників України – це нормальне явище, коли такі доповіді виносяться на голосування.


Радіо Свобода: Які головні перешкоди має Україна для глибшої економічної співпраці з ЄС?


 
- Проблеми завжди бувають там, де їх найменше можна побачити, відчути. Наприклад, корупція. Коли ваш Прем'єр-міністр був у Брюсселі десь рік тому, я запитав у нього на відкритому форумі про перетин кордонів, що є дуже вирішальним. Ніхто не хоче чекати на кордоні, це має бути ясно. Він сказав: то є корупція. Тож він визнає це, тому що він знає, він реаліст. Це має бути врегульовано, тому що ми цього не хочемо. Це номер один. Потім – прозорість і безпека при вкладанні грошей. Україна є привабливою країною, але інвестор повинен мати переконання, що він не програє.


Радіо Свобода: Чи слід Євросоюзу виділяти більше коштів для підтримки економічних реформ в Україні?


- Як тільки пройде голосування по моїй доповіді, вона піде до Єврокомісії. Я дуже тісно співпрацюю з Єврокомісією, нещодавно ми мали довгу дискусію з її представниками, щоб створити законодавчу базу, з якою погодяться і парламент, і Єврокомісія. Але Україна має також не тільки дати згоду на цю законодавчу базу, але й втілювати запропоноване в життя. Ми знаємо, що папір може витримати все, ми це знаємо від Сталіна, люди можуть підписати будь-що. Але якщо відгуки покажуть, що ви докладаєте зусиль, тоді ми допоможемо вам навіть більше, я думаю. Приміром, частина грошей, виділених на Європейську політику сусідства — це невелика сума, та все-таки вона допомагає, йдеться про мільйони євро. І люди повинні знати про ці гроші. Коли я відвідую деякі семінари і курси в Західній Україні, у Львові, місцеві керівники та депутати не знають про ці гроші. Я стурбований тим, вони мають знати. Ці гроші йдуть через Київ, але їх мають розподіляти скрізь по Україні, по маленьких селах. І це є добрим керівництвом. Добра практика, прозорість означають: всі знають, що відбувається, на що витрачені суспільні гроші. Коли ці процеси добре підуть, тоді вони зміцнять європейське ставлення. Чому я про це говорю? Тому що з європейського погляду Україна досі перебуває в сплячці. Ніхто не говорить про майбутнє України в Європі, достатньо Туреччини.


Радіо Свобода: Мабуть, тільки в Європарламенті і говорять про Україну…


- Так, ви маєте рацію. Європарламент є найкращим адвокатом в українському питанні. Звичайно, у цьому парламенті це польська група і загалом представники 10 нових країн Євросоюзу. Плюс деякі винятки – один британський і одна німецька депутатка, але загалом прихильників України в Європарламенті не дуже багато. Але я сподіваюся, що це зміниться. Тому що, чим ближче ви, ця «терра інкогніта» стає день за днем більш знаною. Це змінює наше ставлення. Я психолог, я знаю, як це працює. Але це не так, як ви хочете тиснути, щодо вступу до ЄС, – давайте це зробимо завтра, за два тижні або наступного року.


Радіо Свобода: Багато українців саме так і думають...


- Так не буває. Багато українців є нетерплячими. Будьте трохи терплячішими, не тисніть на Європу. Бо чим більше ви тиснете, тим більше європейці закриваються. Дозвольте їм змінити свою позицію, виходячи з фактів, які надходять з України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект