НОВИНИ

30.07.2007 | Британську військову базу використають в американській системі протиракетної оборони
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Британський уряд дав позитивну відповідь на прохання США використати спостережну базу Королівських повітряних сил на півночі Англії як частку американської системи протиракетної оборони. Відповідну заяву зробив у парламенті міністр оборони Великої Британії Дес Браун за кілька днів до початку першого візиту прем”єра Гордона Брауна до Вашинтона.



Міністр оборони Дес Браун заявив, що американська система протиракетної оборони посилить як британську національну, так і колективну безпеку. Тому уряд дозволив США використовувати базу повітряних сил Менвіт Гілл у графстві Йоркшир. Проте британські пацифісти гостро критикують рішення уряду й кажуть, що його було ухвалено без жодних консультацій з депутатами парламенту та британською громадськістю.



Відомий британський письменник Алан Беннетт зокрема сказав: «Якщо нам взагалі потрібна така база, то вона має бути під контролем британських повітряних сил. Це має бути база Менвіт Гілл королівських повітряних сил, і тут не повинні керувати американці».


«... ми допомагаємо створити захист для наших громадян»


Рішення британського уряду слідує за досягненою раніше угодою дозволити американцям удосконалити радарну систему на іншій британській базі повітряних сил Філінгдейлз. Все це є часткою модернізації американської системи ПРО. Раніше Росія нервово відреагувала на плани США розмістити елементи системи протиракетної оборони в Чехії та Польщі.


Британський міністр оборони наголошує, що система ПРО є оборонною, вона не призначена для нападу. «Підтримуючи зусилля США через наукову співпрацю і через дозвіл використовувати устаткування на терені Великої Британії, ми допомагаємо створити захист для наших громадян»,— стверджує міністр.


Наразі точно невідомо, з якою метою використовуватиметься база Менвіт Гілл, але міністерство оборони повідомляло, що надасть змогу ідентифікувати небезпеку й уможливить передачу супутникових даних новій американській системі ПРО.


Новий етап американсько британських відносин


Рішення британського уряду виглядає важливим жестом доброї волі у світлі першого візиту до Вашинґтона прем’єр-міністра Великої Британії Гордона Брауна, що в неділю й понеділок проведе переговори з президентом Бушем. Цього місяця британські оглядачі висловлювали припущення, що за Брауна британсько-американські відносини не будуть настільки близькими, наскільки були за прем’єрства Тоні Блера.


Ці припущення ґрунтувалися на заявах двох нових міністрів Гордона Брауна. Так державний секретар у міністерстві закордонних справ лорд Маллок Браун сказав, що Буш і Браун не будуть прив’язані один до одного.Проте міністр закордонних справ Дейвід Мілібанд виступив на захист продовження тісних союзницьких відносин зі США, називаючи їх найважливішими двосторонніми стосунками, які має Британія. «Чому? Тому що це найбагатша країна світу, звичайно ж, це і наймогутніша країна. Але є й глибші причини. Ми маємо не лише спільну історію, але і спільні цінності зі Сполученими Штатами”, — констатує Мілібанд.


Очікується, що Браун і Буш обговорять у Вашинґтоні і проблеми Іраку, Афганістану, Косова та суданської провінції Дарфур.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект