НОВИНИ

31.07.2007 | Браун – друг Америки. Але не Америки Буша
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"


Перший візит прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна до США, плани Вашингтона продавати на багато мільярдів доларів зброю арабським країнам та завершення велогонки „Тур де Франс“ - це головні теми коментарів європейської преси. Про відносини між новим британським лідером та американським президентом газета Luxemburger Wort пише:


 


Гордон Браун – друг Америки. Але його Америка розташована радше у Массачусетсі, в його друзів з демократичного табору Теда Кеннеді чи Джона Керрі, а не в Техасі у Джорджа Буша. Тому напевно відносини між Бушем і Брауном будуть більш прохолодними, ніж багаторічна чоловіча дружба між Бушем і Блером. Воєнна коаліція, як правило, пов'язує дуже тісно. Крім цього, Браун на диво відкрито говорить про те, що чекає на прихід демократа до Білого дому. Утім, очікувати охолодження політичних відносини між Білим домом та Даунінг Стріт не слід, - вважає Luxemburger Wort.


 


На думку британської газети The Guardian, Брауну немає сенсу налаштовуватися на Буша:



Тісно прив'язавши себе до президента, який по суті вже - „ні риба ні м'ясо“, можна небагато досягти. Тим паче, що вже у вересні стане справді серйозною боротьба за його потенційного наступника. Гість може й захоче сподобатися господареві, але він за жодних умов не прагне потрапити в його тінь. Браун може вже зараз розмірковувати над тим, як розбудувати відносини з тим, хто прийде після Буша – можливо, демократом, - аргументує  The Guardian.


 


До іншої теми. Німецька газета Kölner Stadt-Anzeiger пише про заплановані Сполученими Штатами багатомільярдні поставки надсучасної військової техніки до Саудівської Аравії та ще кількох країн арабського регіону:


 


Той факт, що США хочуть далі озброювати ці країни, свідчить про такий собі захід супроводу неминучого виходу їхніх військ з Іраку. Бо за логікою адміністрації Буша головна небезпека полягає не в тому, що після цього Ірак охопить полум'я громадянської війни, а в тому, що Іран перебере на себе домінуючу роль в регіоні. Тому все це слід оцінювати як акт відчаю. Адже саме останні роки продемонстрували, що саме Саудівська Аравія не є надійним партнером, - наголошує  Kölner Stadt-Anzeiger.


 


Цю  думку продовжує австрійська газета Die Presse:


 


У Саудівської Аравії не найкращі відносини з Ізраїлем. Точніше кажучи – їх взагалі немає. Тому ізраїльтяни точно будуть не дуже раді такому озброєнню арабського  королівства. Утім, оскільки Вашингтон немає наміру ускладнювати на майбутнє життя  прем'єру Ехуду Ольмерту, Ізраїль отримає за наступні десять років понад 30 мільярдів доларів допомоги на військові потреби, тобто на 43 відсотки більше, ніж за минуле десятиліття. Озброєння Ізраїлю спрямоване передусім також проти Ірану, який надає підтримку таким радикальним рухам, як “Хамас” і “Хезболла”, -


 


пише  Die Presse і веде далі:


 


Утім, можна сміливо висловити сумніви щодо того, чи є таке озброєння країн на Близькому Сході правильним шляхом до миру й стабільності в регіоні. Адже все може вийти навпаки, і поставки нових бомб, фрегатів і літаків можуть лише спровокувати нові воєнні конфлікти, - робить висновок австрійське видання Die Presse.


 


Німецька Badische Zeitung нагадує, що США вже мають поганий досвід озброєння держав Близького Сходу:


 


Під час іраксько-іранської війни у вісімдесятих роках вони озброїли до зубів Саддама Хусейна, який мав здобути перемогу над режимом в Ірані. Це не вдалося, але Саддам так і залишився супер-оснащеним американцями диктатором, небезпека якого стала однією з підстав для війни проти нього. Важко повірити, що такі уроки не запам'ятовуються, - зазначає Badische Zeitung.


 


І на завершення – коментар французької газети L´ÉCLAIR DES PYRÉNÉES про велогонку “Тур де Франс”. Видання називає гучні допінгові скандали важливим уроком:


 


Було б непогано показати кадри цієї велогонки в усіх школах і спортивних об'єднаннях. Щоб громадськості, мас-медіа й організаторам нарешті остаточно остогидла  вся ця брехня. Водночас слід розуміти також, що й переможці, на яких тепер усі показують пальцем, є передусім жертвами непрозорої системи, для якої її зиск важливіший за мораль, - пише  L´ÉCLAIR DES PYRÉNÉE.




 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект