НОВИНИ

01.08.2007 | Переговори Росії та США з ПРО завершилися відсутністю згоди
За матеріалами - Korespondent.net

Технічні переговори делегацій Росії та США з проблеми розміщення елементів американської ПРО в Європі, закінчилися у вівторок (у ніч на середу за Києвом) без жодних домовленостей. Сторони заявили, що як і раніше розглядають нинішні позиції один одної як стартові, однак їхні пропозиції не влаштовують один одного й у технічному плані.


 


Американські офіційні особи коротко виклали російської делегації на технічних переговорах з ПРО розвідувальну інформацію про загрозу США, що, за словами Вашингтона, змушують його розробляти систему ПРО в Європі. У свою чергу, Росія підтвердила готовність поділитися РЛС у Габаллі, однак відмовила американцям у праві будувати базу ракет-перехоплювачів.


Як повідомив заступник держсекретаря США Джон Руд, котрий очолює американську делегацію на переговорах, про які президенти двох країн домовилися місяць тому, дипломати і військові обговорили пропозиції по можливе співробітництво в цій галузі. За його словами, Росія прийняла запрошення оглянути американську базу ракет-перехоплювачів на Алясці.


Цей візит і переговори, котрі відбулися, на думку Руда, дозволять "значно поліпшити розуміння з російської сторони, чому ми наполягаємо на будівництві системи протиракетної оборони".


Представник США знову відмовився зрозуміти занепокоєння Росії розміщенням елементів американської ПРО в Чехії та Польщі, повідомивши, що вона націлена проти Ірану і Північної Кореї. Він також повідомив, що російські радарні системи не можуть бути використані для наведення ракет-перехоплювачів, однак виразив переконання, що зроблені президентом Путіним пропозиції можна розглядати як запрошення до переговорів.


У свою чергу, керівник російської делегації, заступник глави МЗС Сергій Кисляк і його колеги донесли до американської делегації суть пропозицій, зроблених російським президентом Путіним з використання російських радарних станцій на території Азербайджану й у Краснодарського краю.


Разом з тим, російська делегація заявила, що США не має будувати базу ракет-перехоплювачів, поки не стане точно відомо, що в Ірані з'явилася технічна можливість запускати ракети з ядерними боєголовками.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект