НОВИНИ

08.10.2004 | Соціалісти, комуністи і Хусейн: що спільного?
Джерело - Українська служба ВВС

Військові інспектори з Групи дослідження Іраку та ЦРУ оприлюднили список організацій та осіб з кількох країн, яким Саддам Хусейн буцімто обіцяв дешеву нафту в обмін за їхню підтримку намагань скасувати санкції ООН.



У цьому списку - зокрема, індонезійський президент, яка щойно програла вибори, Мегаваті Сукарнопутрі, колишній міністр внутрішніх справ Франції Шарль Паскуа, син президента Лівану Еміля Лахуда.


В списку також російські офіційні установи – МЗС та адміністрація президента Росії, а також Ліберально-Демократична партія Владіміра Жириновського.


Україна в списку представлена двома політичними партіями - Комуністичною та Соціалістичною.


Звинувачення ці не нові – раніше вже лунали закиди на адресу українських соціалістів в отриманні матеріальної допомоги від Саддама Хусейна. Але ті звинувачення не були так категорично сформульовані, як нині на адресу і соціалістів, і комуністів.


Українські ліві мають історію стосунків з Іраком Саддама Хусейна, де були кілька парламентських делегацій з переважно лівими депутатами. Українські ліві гостро виступали проти військової кампанії в Іраку, були проти дислокації українського контингенту.


І не лише КПУ чи СПУ - Наталя Вітренко з Прогресивної соцпартії партії була з візитом в Іраку в часи Хусейна.


Кілька українських компаній брали участь в реалізації програми ООН “Нафта в обмін на харчі”, коли ще був Саддам Хусейн. Але наразі не відомо, чи займалися ті компанії спонсоруванням лівих політичних партій в Україні.


Мороз згоден, що це не "український ексклюзив"
В інтерв'ю Бі-Бі-Сі лідер Соцпартії Олександр Мороз, який перебуває з виборчим туром у Рівенській області, категорично відкинув отримання фінансів його партією від Саддама Хусейна.


“Це абсурд. Це провокація. І якщо є хоч найменші підтвердження того, я готовий відповідати за свої слова, – сказав Бі-Бі-Сі Олександр Мороз. - Ми не мали і не маємо стосунку до використання будь-яких нафтопродуктів будь-ким для спонсорування нашої партії. Ані копійки ми не отримали (від Хусейна).”


Пан Мороз схильний пояснювати оприлюднення списку виборчою кампанією в Україні – він каже, що такі звинувачення на адресу соціалістів у фінансуванні їх Саддамом Хусейном вигідні “владі та нашим конкурентам.”


З іншого боку пан Мороз не був таким категоричним, оскільки зауважив, що звинувачення стосуються не лише українських політичних партій, але й організацій з інших країн. Себто говорити, що це зроблено, так би мовити, ексклюзивно щодо України не доводиться, оскільки в списку й біля двох десятків американських компаній.


Гмиря: вигадали? Вигадали!


На цей момент звертають увагу і в Компартії України, проти якої також висунено звинувачення в отримці так званих нафтових ваучерів.


Чільний член Компартії, депутат парламенту Сергій Гмиря в інтерв'ю Бі-Бі-Сі дав зрозуміти, що мова радше йде не про українську виборчу кампанію і намагання впливу на неї ззовні, як про америкинську виброчу кампанію, відкинувши водночас звинувачення на адресу КПУ.


"Компартія ніколи не була пов'язана з цими справами, - сказав він. - Сполучені Штати вигадали, що у Саддама Хусейна була зброя... Вигадали? Так, вигадали. Ну, не США, а керівництво. Пан Буш вигадав, що у Саддама Хусейна були зв'язки з Аль-Кайдою. Вигадав? – Вигадав! Я думаю, що пан Буш для чергової своєї політичної кампанії придумав і це. Бушу треба бути президентом, а для цього всі засоби підходять", - каже депутат-комуніст Сергій Гмиря.


На думку оглядачів, довіра в Україні до таких звинувачень головно підірвана тим, що зброї масового знищення в Іраку – а це було головною формальною причиною початку війни - в Іраку так і не було знайдено.


Це в міжнародному контексті. А в українському контексті – тим, що в Іраку не було знайдено радарів Кольчуга.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 318. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект