НОВИНИ

08.10.2004 | Україна може відмовитися від створення літака Ан-70 з Росією
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна може відмовитися від спільної з Росією програми із створення середнього військово-транспортного літака Ан-70 через зволікання російської сторони з фінансуванням проекту. Про це журналістів повідомив один з представників військово-промислового комплексу Росії.


За словами фахівця, Росія тривалий час не виконує своїх фінансових зобов”язань щодо проекту. За його прогнозом, Україна може вийти із спільної програми вже цього року, одразу після президентських виборів. Російські аналітики не виключають, що Україні надалі доведеться самостійно реалізувати проект Ан-70.


Справа в тому, вважають вони, що в Москві майбутній серійний літак розглядають як серйозного конкурента чисто російській розробці – літаку Іл–76 МФ. Тим часом, існує й європейський проектний аналог українського Ан-70. Його розробляє концерн Airbus під маркою А-400М. Але, за прогнозами українських та російських авіаконструкторів, європейський літак підніметься у повітря не раніше, ніж через 5 років, тоді як український Ан-70 вже проходить практичні випробування.


 Російські військові все ж віддають перевагу вітчизняному проектові Іл-76МФ, хоча він також відстає від проекту Ан-70. Представники Міноборони Росії натякають на нібито значні технічні недоліки Ан-70 і скаржаться на те, що для остаточного завершення спільної програми з російського боку потрібно вкласти в неї значні кошти. Раніше планувалося, що російські військово-повітряні сили замовлять для своїх потреб 164 літаки АН-70, але тепер ці плани під загрозою. Тим не менше, свій інтерес до українського літака підтверджують Китай, Індія, Чехія і деякі з арабських країн.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект