НОВИНИ

04.09.2007 | Александр Квасьнєвський: «Ми хотіли, щоб відбулася європеїзація України, однак наступає українізація Польщі»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україну та імовірно Польщу цієї осені чекають дострокові парламентські вибори, як результат політичної кризи в обох державах. Ще кілька років тому Європа дивилась на Україну через призму подій у Польщі. Останніми роками Польща, завдяки політичній стабілізації та послідовності, здобула собі звання адвоката України у Європі. На думку польських коментаторів, продовження політичної кризи може перешкодити Польщі надалі виконувати цю роль. Чи передчасні парламентські вибори в Україні та в Польщі сприятимуть завершенню політичної кризи в обох країнах?




Kvasnevskiy_220
 
Александр Квасьнєвський
(AFP)



Є.П.: Як ви оцінюте політичну ситуацію в Україні та Польщі ? В чoму вона подібна, в чому різниться ?



А.К.: Ми хотіли, щоб відбулася європеїзація України, однак наступає українізація Польщі. Це очевидно жарт. Я зовсім не радію з приводу нестабільної політичної ситуауації в Україні. Також не радію з того, що Польща опинилась у затяжній політичній кризі. Вважаю, що події в наших країнах треба розцінювати, як етап певних складних процесів, що відбуваються в демократичних державах.


Я хочу все-таки дивитись з оптимізмом на те все, що відбувається в Україні та Польщі. Думаю, що після парламентських виборів у Польщі ми повернемось на шлях політичної стабільності, яка знову дивуватиме Європу.


Є.П.: Яка на Вашу думку, відкривається перспектива для України після парламентських виборів 30 вересня?


А.К.: Якщо йдеться про Україну, я не сподіваюсь, що вибори доведуть до якогось політичного землетрусу. Маю надію, що після них президент Віктор Ющенко, прем’єр-міністр і водночас лідер партії-переможця Віктор Янукович, а також Юлія Тимошенко знайдуть в собі достатньо сили для того, щоб співпрацювати. Це необхідно для завершення реформ в Україні. Ця ідея матиме єдину ціль – наблизити Україну до європейських структур.



Погано буде коли вибори в Україні не завершать політичної кризи, яка триває роками і вже закорінилась в yкраїнській дійсності.


Є.П.: Яким Ви бачите завдання для європейських та українських політиків після парламентських виборів в Україні?


А.К.: Під час Помаранчевої революції увесь світ пильно спостерігав за тим що відбувалось в Україні. Зараз революція закінчилась. Україна живе своїми щоденними проблемами. Вважаю, що треба у майбутньому плекати те, що зараз найважливіше в українській політиці тобто: розвиток демократичних установ i громадянського суспільства та зростання економіки. Водночас українському суспільству слід увесь час нагадувати, як багато воно має працювати задля того, щоб стати складовою частиною європейських структур.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект