НОВИНИ

05.09.2007 | Як позначиться приєднання Польщі до Шенгенської зони на Україні?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Автомобільні черги на контрольно-пропускних пунктах, пил від вантажівок і неприємний запах вихлопних газів; втомлені прикордонники і знервовані митники. Поруч – шеренги людей з великими сумками, в яких проносяться на продаж сигарети, алкогольні напої тощо. Це – типова повсякденна картинка середньостатистичного пункту пропуску на українсько-польському кордоні.
 






Kluczkowski_Jacek_150



Яцек Ключковський
(RadioSvoboda.org)
Але у ці дні Польща розпочинає підготовчі заходи перед вступом до Шенгенської візової зони Євросоюзу 1 січня 2008-го року. Так, 11 вересня уповноважені консульських департаментів міністерств закордонних справ України і Польщі обговорюватимуть найгостріші проблеми, що виникають у цьому зв’язку. До чого призведуть зміни візового режиму для громадян України? Про це та більше розповідає Посол Польщі Яцек Ключковський.



Р. С.: Пане Посол, які топ – проблеми будуть розглядатися наступного тижня у Києві?


Я. К.: Топ – проблема – це є проблема прикордонного руху. Тому що хотілось би нам з вами – і полякам і українцям – щоб якомога більше людей могло користатись з цих правил спрощеного режиму. Там узагалі – ми хочемо запропонувати такі пропозиції, щоб якомога більше людей могло переходити кордон без віз. Там інші документи потрібні, але це все треба узгодити у технічному плані.


Р. С.: Чи збільшиться обсяг роботи у польських консульствах у зв’язку із вступом Польщі до Шенгенської зони?


Я. К.: Ну, ми у цій сфері уже працюємо. Я думаю, наші Генеральні консули працюють на межі можливостей. І ми ухвалили рішення у серпні – збільшити кількість і консулів, і працівників українських у Генеральному Консульстві у Львові. І ми почали працю на дві зміни у Генконсульствах, але як це впливатиме на кількість бажаючих? Там будуть різні коридори для різних категорій громадян. Чи це додасть праці консулам чи ні? Потім: наша система працюватиме у зв’язку з централізованою системою інформації. Це також можуть бути якісь проблеми.


Я думаю, що тут зменшується роль генерального консула, тому що там іде все по процедурам. Автоматично. Так як зараз у деяких випадкам консул може допомогти. Там треба дуже обережно заповнювати форму. А тут я спілкуюся з генеральними консулами: є люди, які заповнюють (анкети), свідомо не хочуть щось там написати. Ну... хай консул запитає – а як не запитає? Після нашого вступу це все буде комп’ютер, це буде машина, яка все буде перевіряти. І це також може додати нам проблем.


Р. С.: А чи не звузять шенгенські правила ті навчальні та гуманітарні програми, які існують між Польщею та Україною? Чула, як українські студенти у Польщі порівнюють шенгенський візовий режим з новітньою «залізною завісою»... І взагалі – як українські студенти і науковці отримуватимуть візи з наступного року?


Я. К.: Ми маємо окремі програми, якими хочемо заохотити українську молодь, щоб вони навчались у польських вузах. До речі: Україна підписувала з Євросоюзом, з країнами Шенгенської зони договір, і там усі ці деталі, про які ви питаєте, є. Ми ж ще не є частиною цього договору. Тож нам важко відповідати за колег з Шенгенської зони. Якщо Україна вже підписала, прем’єр-міністр нещодавно підписав цей договір, там усі ці деталі закладені. У цьому українсько-європейському документі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект