НОВИНИ

10.09.2007 | Генеральний Секретар НАТО: Москва та НАТО повинні бути вище розбіжностей
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Генеральний Cекретар НАТО Я.Схеффер вважає за необхідне більш активно співробітничати з Росією. "Якщо подивитися на те, як Росія поводиться останнім часом, можна зазначити, що відносини між НАТО і Москвою можуть погіршуватися через стереотипи часів холодної війни".


„Ми повинні бути вище цього", - сказав Генсек. "Ми не повинні дозволяти незначним, тактичним розбіжностям ставити під загрозу тривалий процес стратегічного партнерства", - додав він.


Я.Схефер також зазначив: "Для нас міцні і довірливі відносини з Росією залишаються актуальною задачею, ми вважаємо, що це необхідно для безпеки Європи й усього світу. Якщо Москва дотримується іншої думки, вона повинна про це повідомити".


Це вже не перша подібна заява Я.Схеффера за останній час. У липні ц.р. Генсек заявив, що Росія повинна більш тісно співробітничати із західними державами для того, щоб боротися із загальною загрозою - тероризмом.


Він також вказав на те, що, незважаючи на розбіжності у поглядах Росії та НАТО на розміщення в Європі елементів американської системи протиракетної оборони, на розвиток обстановки в Косово, а також на ситуацію навколо Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), жодна зі сторін не хоче нової холодної війни.


Водночас, прикладів позитивного співробітництва Альянсу та Росії можна привести не так багато. Це обмін розвідданими, спільне патрулювання Середземного моря російськими військовими кораблями і кораблями НАТО, а також боротьба з тероризмом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект