НОВИНИ

26.09.2007 | International Herald Tribune: Україна буде вести курс на інтеграцію з ЄС
Джерело - Korespondent.net

Курс на поступову інтеграцію з Європейським Союзом буде продовжуватися незалежно від результату недільних виборів, тому що це одне з не багатьох питань, з яких у політичних сил, справді немає розбіжностей, - цитує слова міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка видання International Herald Tribune


 


Однак більш тісна співпраця з НАТО – це зовсім інше питання, зокрема, через категоричні протести Росії, – заявив Арсеній Яценюк у понеділок в інтерв'ю Associated Press.


«Опитування стабільно показують, що понад 60% українців виступає за більш тісне політичне й економічне співробітництво з Євросоюзом, – сказав Яценюк. – Тепер цю ідею підтримують усі великі політичні партії, у тому числі – на мій подив – і Комуністична».


Яценюк відмовився висловлювати припущення стосовно того, коли б Україна могла стати членом Євросоюзу. За його словами, спочатку країна повинна зосередитися на проведенні тих реформ, яких вимагає від неї Євросоюз.


Позачергові парламентські вибори в неділю є результатом не легкого компромісу між Президентом Віктором Ющенком і його конкурентом, прем'єр-міністром Віктором Януковичем. Вибори мають розрядити атмосферу протистояння, що паралізувала українську політику після «помаранчевої революції» 2004 року.


Тоді масові протести проти фальсифікації президентських виборів, переможцем яких був оголошений Янукович, привели до призначення повторного туру голосування, у якому перемогу одержав уже Ющенко. Проте, торік партія Януковича одержала найбільшу кількість голосів на парламентських виборах і сформувала правлячу коаліцію, дозволивши своєму лідерові повернутися до влади.


Партія Януковича, що лідирує в рейтингах популярності, вважається скоріше промосковською. Проте, навіть у випадку поразки «помаранчевого» табору, проєвропейська політика України не зазнає змін, – говорить Яценюк.


«Не важливо, яка партія набере найбільшу кількість голосів і який коаліційний уряд буде сформовано. Політичні еліти згодні з тим, що Україні необхідні реформи, які дозволять їй краще відповідати тим вимогам, що пред'являються до потенційних членів ЄС».


Але щодо можливого членства в Північноатлантичному альянсі такого консенсусу немає і близько, незважаючи на те, що деякі українські політики закликають провести референдум про вступ до НАТО.


«Громадськість дуже погано уявляє собі, що значить НАТО, – говорить Яценюк. – Лише близько 3% українців знають, що таке альянс».


Після вступу до НАТО в 2004 році країн Прибалтики: Литви, Латвії й Естонії – Росія неодноразово висловлювала свою стурбованість експансією альянсу на схід, у напрямку до російських кордонів.


«Росіяни реагують на будь-які кроки НАТО дуже обережно, а іноді і досить грубо», – говорить Яценюк.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект