НОВИНИ

12.10.2004 | Група країн ЄС погодилася дати Україні "європейську перспективу"
Джерело - ProEUROPA

11 європейських країн закликали ЄС поглибити відносини з Україною і, нарешті, дати їй "європейську перспективу", щоб "тримати її ближче до ЄС" повідомило джерело в дипломатичних колах Євросоюзу.


Така заява була зроблена за підсумками зустрічі 11 країн-учасників ЄС в неділю, 10 жовтня.


За словами джерела, на зустрічі було прийняте рішення "про необхідність розвивати відносини з Україною" і зміцнювати проевропейские сили в країні.


З необхідністю таких дій погодилися 11 країн - Естонія, Латвія, Литва, Данія, Фінляндія, Швеція, Австрія і "вишеградська четвірка"* в складі Чехії, Угорщині, Польщі і Словаччини.


На зустрічі були присутні декілька міністрів закордонних справ - зокрема, Польщі.


Зустріч носила неформальний характер і передувала переговорам міністрів закордонних справ ЄС в понеділок, на яких, як очікувалося, глави зовнішньополітичних відомств Євросоюзу також закличуть до "більш тісної співпраці з Україною" і необхідності "дати їй європейську перспективу, щоб тримати ближче до ЄС".


Раніше офіційні особи ЄС вже заявляли про те, що Європейський Союз повинен хоча би утримати на своему біці Україну, однак чітких "європейських перпектив" Україні поки не обіцяли.


Крім "українського питання" на зустрічі в неділю також обговорювалася можливість вироблення єдиної політики ЄС відносно Росії.


За словами джерела, учасники погодилися з тим, що "у ЄС немає спільного погляду на Росію". 11 листопада в Гаазі Євросоюз проведе черговий самміт з РФ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект