НОВИНИ

02.10.2007 | Світова преса про українські вибори
Джерело - Українська служба ВВС

Французька Фігаро відкриває першу шпальту зворушливим фото, на якому радісний Луценко цілує руку щасливій Тимошенко. У статті під заголовком „Тимошенко перемагає на парламентських перегонах" читаємо:
„Рушійна сила Помаранчевої революції має право усміхнутися: вона перемагає на позачергових парламентських виборах... , піднімаючись на 10 позицій вище, ніж здобула її політична сила півтора року тому."


Часопис висловлює сподівання, що нова влада покладе край політичній кризі в Україні, яка „затьмарювала імідж цієї молодої демократії". Інший французький часопис „Ліберасьон" виносить на першу шпальту заголовок „Юлія Тимошенко намагається взяти реванш".


Автор висловлює впевненість, що „Юлії очевидно гарантована посада прем’єр-міністра, - гарний трамплін для президентських виборів 2009 року".


Часопис прогнозує, що Юлії Тимошенко на посаді прем’єра буде непросто сформувати уряд, оскільки посади міністра закордонних справ, внутрішніх справ та оборони залишаються в компетенції президента, над яким вона бере сьогодні реванш за звільнення в 2005 році.


Французький часопис Le Mond вважає, що попередні результати виборів свідчать про те, Київ торує правильний шлях


„Перемога прозахідних сил в Україні є доброю новиною з багатьох причин. Вона дозволяє сформувати уряд, який матиме підтримку парламентської більшості... Вона зможе сприяти зближенню України з Європейським Союзом."


Автор статті на шпальтах Le Mond зазначає, що зміна влади в Україні є викликом і для західних політиків, оскільки перемога демократичних сил - вважає Монд - „змусить визначитися тих західних політиків, котрі не могли на принциповому рівні відмовити Києву вступити в НАТО, але воліли б не дратувати зайве Москву."


Le Mond вважає позитивним те, що під час цієї виборчої кампанії Москва не втручалася до неї, як то було в 1994 році, коли Владімір Путін особисто приїздив підтримати Віктора Януковича. „Путін зрозумів, що його втручання є радше контрпродуктивними."


Німецька преса досить стримано реагує на вибори в Україні. Найвпливовіші газети, приміром, „Франкфуртер Альгемайне Цайтунг" обмежилися кількома рядками, а „Франкфуртер Рундшау" лише підписом до фото з виборчої дільниці. Дещо детальніше вибори в Україні висвітлює „Ді Цайт".


Видання пише: „Найважливіша будівля, споруджена упродовж останніх років в Україні, має приблизно такий вигляд: нестабільна, майже завжди яскравого кольору, хитається від вітру. Це - намет."


Газета твердить, що українським політикам не вдалося виконати вимоги суспільства щодо очікуваних змін. Численні київські революціонери, - зазначає Ді Цайт, - майже не переймалися демократизацією у країні. (Натомість вони забезпечили себе значними доходами. Для них "революція стала лише успішною зміною елітних кіл.") Але газета не втрачає оптимізму і закінчує коментар так:


„Нове покоління стоїть на порозі парламенту, однак має запастися терпінням, оскільки його шанси поки що невеликі."


Польска "Газета виборча" друкує слова колишнього міністра закордонних справ Польщі Стефана Меллера, який у коментарі до українських виборів закликав Варшаву уникати ролі вчителя по відношенню до Києва.


"Ми повинні усіляко підтримувати політичну рівновагу в Україні, але не бути педагогом, який читає лекції... Україна переживає дуже складний момент своєї історії. Схід і Захід, Крим і Бесарабія щосили розбудовують свою політичну спільноту. Україна - це цікава країна, яка політично лише починає існувати. Росія також шукає своєї нової тотожності, а вільна та демократична Україна може бути для Росії важливим прикладом."



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект