НОВИНИ

05.10.2007 | Євродепутат пропонує, щоб ЄС більше співпрацював з регіоном Чорного моря
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Недавні хвилі розширення Євросоюзу, включно зі вступом до європейської родини Болгарії та Румунії, наблизили кордони ЄС до Чорного моря і до України. Тепер Євросоюз повинен бути більше залученим до співпраці з чорноморськими країнами і опікуватися конкретними проектами. Такий заклик зробила румунська депутатка Європарламенту Роберта-Альма Анастасе, яка презентувала на Комітеті у закордонних справах Європарламенту доповідь зі співпраці ЄС і Чорного моря.



Нині Євросоюз має стати головним гравцем у стратегічно важливому чорноморському регіоні, вважає євродепутатка.
“Те, що ми проводимо сьогодні дебати, свідчить – ми усвідомлюємо важливість Чорного моря, де Євросоюз має зміцнити свої позиції”,- сказала Анастасе.


У квітні Єврокомісія вже запропонувала збільшити співпрацю з Чорним морем. Водночас, на думку європарламентарки, слід упроваджувати більше конкретних проектів з чорноморськими країнами, які поки що не входять до ЄС – з Україною, Молдовою, Росією та іншими.


Роберта-Альма Анастасе вказує, що головною проблемою безпеки в цьому регіоні є заморожені конфлікти в Абхазії, Нагорному Карабаху, Південній Осетії і Придністров’ї. На її думку, Євросоюз повинен активніше допомагати розв’язувати ці конфлікти. Євродепутатка вважає викликом для всього чорноморського регіону такі явища як торгівля людьми, контрабанда й організована злочинність. Вона зазначає в доповіді, що співпраця ЄС з країнами Чорного моря мусить взяти за мету створити в регіоні непорушну демократію.


Євросоюз, переконана румунська євродепутатка, повинен започатковувати з чорноморськими країнами регіональні проекти, щоб інфраструктури і транспортні шляхи стали кращими.


Депутатка вказує, що слід підтримувати ринкові реформи в регіоні Чорного моря, створювати там конкуренцію, а також передбачувані і прозорі ринки енергетики.


Європарламентар пропонує збільшити торговельну і економічну співпрацю Євросоюзу з чорноморськими країнами, збільшувати обміни між студентами і між університетами. Анастасе каже, що Греція, Болгарія і Румунія, як чорноморські країни ЄС, повинні відігравати керівну роль у співпраці з чорноморськими країнами, які не входять до Євросоюзу.


Всі, хто слухав доповідь - євродепутати і присутні на засіданні експерти - погоджувалися з важливістю регіону Чорного моря для Євросоюзу і з тим, що там існує великий простір для співпраці. Голова делегації Європарламенту у зв’язках з Грузією, Вірменією і Азербайджаном, французька євродепутатка Марі-Анн Іслер-Бегін сказала, що якби таку саму підтримку, як Балканам, Євросоюз надавав би трьом кавказьким республікам, тоді вони б могли розраховувати колись на вступ до ЄС. А литовський європарламентар Юстас-Вінсас Палецкіс вважає, що особливу увагу слід звернути на співпрацю України і Туреччини:


“Я думаю, що якщо Туреччина буде спроможною досить успішно співпрацювати з Україною, це було б свого роду противагою такій дуже потужній владі як Росія. Я б хотів привернути особливу увагу на співпрацю цих двох справді могутніх країн, які мають великий потенціал у цьому регіоні, Туреччини та України”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект