НОВИНИ

13.10.2004 | Україна не виконуватиме прохання ЄС стосовно дунайського каналу
Джерело - Korrespondent

Незважаючи на заклики виконавчого органу ЄС – Євро комісії – Україна має намір продовжити будівництво суднового ходу "Дунай-Чорне море".


Про це повідомив керівник прес служби Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський.



Напередодні Європейський Союз закликав Україну не розпочинати другу чергу будівництва каналу в дельті Дунаю до оцінки міжнародними експертами його впливу на навколишнє середовище. Таку заяву було зроблено після візиту в Україну делегації Єврокомісії, яка на місці намагалася оцінити ситуацію навколо будівництва цього каналу.


У той же час, Лубківський підкреслив, що Україна має намір продовжувати консультацію з Євросоюзом з цього приводу.


"Для нас важливо... ми продовжуємо роботу. І, з іншого боку, ми хочемо продовжувати ці роботи на тлі розуміння з боку Євросоюзу", - сказав Лубківський.


За даними керівника прес-служби МЗС, висновки Європейської Комісії про вплив на навколишнє середовище будуть оприлюднені найближчим часом.


"Наскільки мені відомо, висновки Єврокомісії будуть оприлюднені протягом наступних двох тижнів", - сказав Лубківський.


На його думку, не має значення, що відбудеться раніше – будуть оприлюднені висновки Єврокомісії або ж розпочнеться виконання другої черги відновлення суднового ходу.


"Це технічне питання, що буде скоріше, що буде пізніше. Це в принципі значення особливого не має", - сказав Лубківський.


За його словами, Україна уважно прислухається до рекомендацій на її адресу з приводу відновлення суднового ходу "Дунай-Чорне море".


Спірний канал


Будівництво Україною суднового ходу в гирлі Бистре викликало різку критику з боку Європейського союзу, США і, у першу чергу, Румунії, яка стверджує, що це завдасть значної шкоди екології регіону.


Незважаючи на протести з боку Європи, Україна в серпні відкрила першу чергу судноплавного каналу "Дунай-Чорне море" завдовжки 3,3 км, шириною по дну 85 м, глибиною 7,65 м і частини дамби довжиною 1,54 км. Судновий хід каналу складає 170,36 км.


Другий етап передбачає поглиблення каналу до 8,32 м, збільшення ширини до 100 м і довжини дамби до 3 км.


Проти реалізації проекту виступили Національна академія Наук України й екологи, у тому числі міжнародні екологічні організації. Оскільки канал проходить через територію Дунайського транскордонного заповідника, включеного до Всесвітньої мережі резервацій ЮНЕСКО, рішення про його будівництво повинне було бути погоджене з ЮНЕСКО.


Для України такий міжнародний транспортний коридор в українській дельті Дунаю має стратегічне значення.


Відповідно до оцінок Мінтрансу, очікується, що поновлення судноплавства по каналу "Дунай-Чорне море" переведе до 60% дунайського вантажопотоку в українську дельту Дунаю. На сьогоднішній день цей показник оцінюється лише в 1-2%. На даний момент монополістом у сфері надання транспортних шляхів для суден через дельту Дунаю виступає Румунія.


Румунія ініціювала створення міжнародної комісії з розслідування будівництва Україною каналу.


У свою чергу, Україна звернулася до Румунії з проханням надати інформацію про реалізацію Румунією проекту в Георгієвському рукаві дельти Дунаю і висловила занепокоєння частими викидами шкідливих речовин у річки румунськими підприємствами.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект